Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

Szkolny konkurs Fotograficzny

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny: „Moja szkoła, moja ulica, moja miejscowość”

 

Regulamin konkursu :

 • W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Chełmcu.
 • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie fotografii  ilustrującej temat (minimum 1 zdjęcie) oraz dostarczenie ich do biblioteki szkolnej.
 • Format fotografii dowolny.
 • Praca powinna być wykonana samodzielnie.
 • Fotografie należy podpisać na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora.
 • Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 20 listopada 2013
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 1 grudnia 2013.
 • Wyróżnione prace zostaną nagrodzone.
 • Oceny dokona zespół  powołany przez organizatora.
 • Przewiduje się zorganizowanie wystawy prac konkursowych.

 

Kryteria oceny :

 • bezpośrednie nawiązanie do tematyki konkursu
 • oryginalność
 • estetyka wykonania.

Organizator konkursu: biblioteka szkolna

Współpraca: pani Joanna Jaklińska-Ciągło

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum

W dniu 30 września w naszej szkole  odbędą się wybory do samorządu uczniowskiego. Kadencja pracy  SU trwa dwa lata i właśnie w tym roku dobiegła końca, dlatego mamy nowe wybory.  Za organizację wyborów odpowiedzialni są pozostali w szkole członkowie SU z klas trzecich Aleksander Ziębowicz i Monika Ledniowska  oraz  opiekunowie odchodzącego  SU tj. p. A. Adewole, p. A Olesiak i D. Bobrowski. Wybory odbędą się na świetlicy szkolnej, gdzie w dniu 30 września od godziny 8:00 do 12:00 ustawiona będzie urna wyborcza. Każdy uczeń i nauczyciel będzie mógł oddać jeden głos na swojego kandydata spośród uczniów i jednego kandydata spośród nauczycieli którzy to będą opiekunami nowego SU. Głosowanie przeprowadzone będzie na specjalnie do tego celu przygotowanych kartach wyborczych. Dokładny harmonogram wyborów zostanie przedstawiony w późniejszym terminie tzn. która klasa o której godzinie ma zejść na głosowanie, informacja zostanie umieszczona na tablicy SU i w pokoju nauczycielskim.

Z pośród wszystkich klas zostanie powołana komisja wyborcza, będą to przewodniczący klas (chyba że przewodniczący jest kandydatem to jego zastępca), która to pod kierunkiem obecnych opiekunów dokona liczenia głosów. Prace komisji wyborczej zostaną ogłoszone w dniu następnym. Uczeń  z największą ilością głosów zostaje przewodniczącym SU, kolejny jego zastępcą, trzech pozostałych wchodzi w skład rady SU jako członkowie. Z pośród nauczycieli trzech z największą ilością głosów zostaje opiekunami nowego SU.

Od 1 października zacznie działalność nowy SU.

Kandydaci do SU:

 1. Szkaradek Marta kl. IIA
 2. Mazur Aleksandra kl. IIB
 3. Madej Jakub kl. IIC
 4. Iwański Mateusz kl. IID
 5. Baran Marcin kl. IA
 6. Neznal Paulina kl. IA

 

 

 

Opiekunowie: 

                         A. Adewole,A. Olesiak, D.Bobrowski 

 

Gminne zawody w biegach przełajowych

Dnia 24.IX 2013 w Wielogłowach odbyły się Gminne zawody sportowe w biegach przełajowych. Uczniowie SP Chełmiec: Peciak Paweł z klasy VIa oraz Rola Radosław z klasy IV b zajęli IV miejsce awansując do zawodów szczebla powiatowego.

A.O.

Pasowanie pięciolatków z klasy 0a

„Choć mam małe rączki i niewiele zrobię,

Pomogę koledze i szlaczki ozdobię,

Będę przedszkolakiem i nie będę płakać,

Chcę chodzić do przedszkola i z radości skakać ...”

 

Dnia 25 września (środa) 2013 roku, odbyło się uroczyste pasowanie 5 – latków na przedszkolaków. Do klasy 0a uczęszcza 22 dzieci, które uroczyście zostały pasowane na przedszkolaków, a jednocześnie na uczniów Zespołu Szkół w Chełmcu. Pani wicedyrektor Lucyna Cisowska - dużym ołówkiem jak czarodziejską różdżką - sprawiła, że wszystkie dzieci stały się przedszkolakami. Na naszej klasowej uroczystości, z uśmiechem na twarzy i tanecznym krokiem przywitaliśmy również pana dyrektora Krzysztofa Gronia. Pan dyrektor z   koszykiem pełnym słodyczy powitał najmłodszych uczniów szkoły oraz wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

M.L.

Eliminacje Gminne o Puchar P.R.M. "Orlik 2013"

18 i 19. 09.2013r na „Orliku” w Chełmcu odbywały się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezesa Rady Ministrów RP „Orlik 2013” w piłce nożnej. Grano w 4 kategoriach wiekowych. Zespół Szkół w Chełmcu reprezentowały 3 drużyny.

W kategorii chłopców młodszych drużyna z SP Chełmiec zajęła  II miejsce przegrywając ze Świniarskiem a wygrywając z Biczycami Dolnymi. W kategorii chłopców starszych drużyna z Gimnazjum w Chełmcu okazała się najlepsza wygrywając wszystkie mecze. Z Trzetrzewiną 4:2, z Biczycami Dolnymi 3:2 oraz ze Świniarskiem 6:0. Dzięki temu uzyskała awans do dalszego etapu, który odbył  się 20.09.2013r w Starym Sączu. W rywalizacji 6 drużyn chłopcy zajęli 3 miejsce nie awansując do dalszych rozgrywek. W turnieju występowali: Daniel Ceglarz, Tomasz Cięciwa, Arkadiusz Kiełbasa,Kamil Bugara, Piotr Klag, Józef Kozłecki, Michał Neznal oraz Mateusz Potrykus. Bezkonkurencyjne w swojej kategorii wiekowej okazały się także starsze dziewczynki zajmując I miejsce.

W drużynie występowały: Aleksandra Bogdańska, Małgorzata Figiel, Julia Janur, Zuzanna Stokłosa, Daria Pietryga, Katarzyna Nosal, Magdalena Smaga, Weronika Jasińska, Weronika Kołacz i Kinga Burza. Opiekunem drużyn była Pani Halina Konstanty. Zawody przeprowadził oraz sędziował Pan Lechosław Filas.

D.R.

Zawody o "Puchar Orlika"

Dnia 19.09.2013 na boisku Zespołu Szkół w Chełmcu odbyły się zawody o  „Puchar Orlika”. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu w składzie: Tyrkiel Szymon Va, Pach Marcin Va, Fiut Michał Vb, Wańczyk Krzysztof Va, Chęsiak Szymon Vc, Walasik Konrad Va, Szarek Maksymilian Va, Mordarski Krystian Vb pod opieką mgr Adama Oratowskiego zajęła II miejsce. 

A.O.

Spotkanie z Seniorami przy "herbatce"

Na zaproszenie Dyrektora Krzysztofa Gronia do Zespołu Szkół w Chełmcu, w strugach deszczu, przybyli emerytowani nauczyciele i pracownicy placówki. Uroczystość uświetnił autor serii książek o Sądecczyźnie Pan Adam Śliwa. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości,  zaprezentowany został  szkolny chór w skład  którego wchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum . Istniejący już od 2005 r. chór  pod batutą nauczycielki  muzyki Magdaleny Ubieżajów zaprezentował bogaty repertuar. Zaśpiewano m.in. ,,Piosenka jest dobra na wszystko”, ,,Dziewczyny chłopaki i …”, ,,Kaziu Ty poucz się”. Z małym opóźnieniem  spowodowanym  trudną  przeprawą przez most ,,heleński” na spotkanie przybył ,jak sam o sobie mówi, przyjazny autor. Przybliżył uczestnikom historię Chełmca; po raz pierwszy odnotowaną w dokumencie wydanym w 1280 roku przez Kunegundę (Kingę), księżną krakowską i sandomierską, która nadała klasztorowi św. Klary Sącz (Stary) i 28 wsi w tym Chełmiec. Przytoczony został również epizod, ze starym modrzewiowym kościółkiem,  pod wezwaniem św. Heleny, gdzie oddział polskiego rycerstwa, spieszącego za Janem III Sobieskim na odsiecz Wiednia, odprawił nabożeństwo.

Na zakończenie Pan Adam Śliwa próbował nawiązać rozmowę z uczestnikami spotkania w nieistniejącej już miejscowej gwarze. Niemniej jednak żadna z osób nie zaryzykowała i nie stanęła do pojedynku słownego z autorem. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły   na poczęstunek, gdzie bez końca wspominali lata pracy w tutejszej placówce.

M.O.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,723,863 unikalnych wizyt