Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

wycieczka na turbacz

29 - 30.X.2013r Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze przy Zespole Szkół w Chełmcu zorganizowało wycieczkę górską na najwyższe wzniesienie pasma Gorce na Turbacz.

Udział w wycieczce wzięło 26 uczniów z Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej pod opieką  Dariusza Bobrowskiego, Dariusza Ruchały oraz Mariusza Wasaka. Przewodnikiem górskim był Kazimierz Fyda. Był to kolejny szczyt na, który wchodziła młodzież z Chełmca.

Po zdobyciu Giewontu, Babiej Góry, Trzech Koron, Prehyby, Jaworza, Łysej Góry, Magóry Małastowskiej, Pisanej Hali oraz Cyrli tym razem podziwialiśmy piękno Gorczańskiego Parku Narodowego.

Słoneczna jesienna  pogoda sprzyjała wędrówce. Bardzo urokliwa trasa ze Szczawy przez Kudłoń oraz Przełęcz Borek na Turbacz  obfitowała w wiele wspaniałych punktów widokowych. Po przyjściu do schroniska, zakwaterowaniu krótkim odpoczynku grupa wyruszyła zdobyć szczyt Turbacza a następnie po powrocie miło spędziła czas przy ognisku.

Niestety pogoda na drugi dzień nie była już tak sprzyjająca. Po nocnych opadach deszczu zmuszeni zostaliśmy ze względów bezpieczeństwa zmienić trasę i zamiast do Ochotnicy zeszliśmy szlakiem rowerowym do Lubomierza Rzeki.

D.B.

GALERIA

czy poruszasz się bezpiecznie po drodze?

Dnia 25 października w naszej szkole odbył się konkurs pt ,, Bezpieczeństwo ruchu drogowego’’. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszym uczniowie pisali test sprawdzający, złożony z 20pytań. Po jego napisaniu uczniowie przenieśli się na plac koło  szkoły gdzie miał miejsce drugi etap praktyczny. Polegał on na przejechaniu rowerem toru złożonego z przeszkód, popełniając jak najmniej błędów. Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy uczniów na temat zachowania się na drodze oraz kształtowania właściwych zachowań oraz umiejętności prawidłowej jazdy rowerem. Propagował też bezpieczeństwo na drodze oraz odpowiednie zachowania tj używanie kamizelek odblaskowych oraz kasków podczas jazdy. Nad całością konkursu opiekę sprawowali p. Michał Piotrowski oraz p. Łukasz  Górecki.

Po zsumowaniu punktów do następnego etapu konkursu przechodzą:

Gimnazjum: Hubert Lis, Mateusz Leśniak, Łukasz Orzeł, Ala Leśniak

Szkoła Podstawowa: Marcin Pach, Szymon Chęsiak, Adrian Wnękowicz, Wiktor Król

Ł.G

GALERIA

warsztaty w bibliotece

W bibliotece szkolnej zakończyły się warsztaty dla uczniów w ramach programu „Bajka jest dobra na wszystko”. Program został opracowany z myślą o dzieciach w młodszym wieku szkolnym, spędzających dużą część dnia w szkole, uczęszczających po zakończonych lekcjach do świetlicy szkolnej. Celem głównym zajęć jest uczenie dzieci pozytywnego postrzegania siebie, swojego życia i otoczenia. Poprzez udział w warsztatach uczniowie kształtują poczucie własnej wartościi rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.

Realizację celów  umożliwia cykl 7 spotkań o następujących tematach: 

Wszystkie dzieci chodzą do szkoły 

Poznać siebie. 

Jak dobrze mieć przyjaciół. 

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe

Na smutek - bajka

Podróż do Krainy Radości

Odpocznij z książką

W tym roku szkolnym w programie udział wzięły:

Alicja Majchrzak  z klasy 0c

Paulina Oleksy z klasy 0c

Karolina Kuzera z klasy 1b

Kamila Waśko z klasy 1b

Na zakończenie  dziewczynki otrzymały dyplom potwierdzający udział w zajęciach.

M.K.

odblaskowa szkoła ...

Szkoła Podstawowa w Chełmcu w od września bieżącego roku bierze udział w konkursie „ Odblaskowa Szkoła” organizowanym  przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Małopolski Urząd Wojewódzki. Uczniowie zerówek uczestniczyli w pogadance na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Zwrócono uwagę, że nieznajomość lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak ostrożności i zdyscyplinowania, mogą stanowić przyczynę wypadku. Podkreślono także znaczenie noszonych przez pieszych elementów odblaskowych. W porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok, dzieci zaopatrzone w odblaskowe elementy, światełka, czy maskotki są znacznie lepiej widoczne dla kierujących pojazdami.  Każdy zerówkowicz otrzymał element odblaskowy.  W ramach programu zorganizowany został w szkole także  konkurs o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz konkurs plastyczny Bezpieczna Droga do Szkoły.

A.O.

GALERIA

międzynarodowy dzień sportu

W sobotę dnia 26.10.2013 r. na Orliku przy Zespole Szkół w Chełmcu zorganizowano szkolny turniej w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu i akcji „Zdrowo Żyć – Zdrowym Być”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn  ze szkoły podstawowej : kl. Vb, Vc, VIa, VIb, VIc  i 5 z Gimnazjum: kl. IB, IIB, IIIA, IIIC, 1 drużyna dziewcząt. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. W wyniku rywalizacji najlepszą drużyną ze szkoły podstawowej okazała się kl.VIa w składzie: Paweł Peciak, Marek Potoczek, Jakub Koza, Aleksander Kaczor, Kacper Janicki i Filip Łukasik. II m.-kl.VIc, III m.-VIb, IV m.-Vc, V m.-Vb. W Gimnazjum I miejsce wywalczyła klasa IIIC w składzie: Cezary Jeż, Mateusz Mróz, Jakub Sławecki, Seweryn Rusnarczyk, Arkadiusz Mituś i Aleksander Ziębowicz, II m.- IIIA, III m.- IIB, IV m.- IB. Najlepszym zawodnikiem w Gimnazjum został Cezary Jeż, a w szkole podstawowej Kacper Janicki, natomiast najlepszym bramkarzem był Michał Fiut. 

Zwycięzcom wręczono symboliczne puchary, dodatkowo zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody książkowe po rozstrzygnięciu konkursu „Zdrowo Żyć-Zdrowym Być”. Sponsorem nagród jest Nowosądecki Ośrodek Profilaktyki Społecznej, a jednym z  celów konkursu : propagowanie wśród uczniów uprawiania ulubionej dyscypliny sportu.

H.K.

GALERIA

NO PROMIL, NO PROBLEM - kampania społeczna

25 października 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Marszu Trzeźwości. Maszerowali w specjalnych koszulkach ulicami Chełmca. Przygotowane transparenty, plakaty, ulotki  oraz baloniki wspierały hasła kampanii. Zatrzymanym na trasie kierowcom uczniowie wręczali okolicznościowe ulotki, natomiast Policjanci z KMP w Nowym Sączu alkomatem badali trzeźwość kierowców. Uczniowie o godz. 11.30 przeszli ulicami: Witosa, Limanowska, Gajowa, Szeroka, Papieska.

A.S.

GALERIA

 

owocowy piątek

W dniu 25 października 2013 r. w naszej szkole miała miejsce akcja „Owocowy piątek”. W ramach tej akcji w sklepiku szkolnym każdy z uczniów mógł zaopatrzyć się w owoce i soki. Zważywszy, iż uczniowie spędzają w szkole większą część dnia - zapewnienie im  możliwości zakupu  owoców czy napoju w przerwie lekcyjnej jest bardzo istotne. Stąd tak ważne jest umożliwienie im korzystania ze sklepiku szkolnego, pod warunkiem właściwej w nim oferty żywieniowej. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi akcja  „Owocowy piątek”, propagująca kreowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród uczniów w sensie wyboru odpowiedniego, z punktu widzenia zasad prawidłowego żywienia, asortymentu produktów spożywczych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętniej niż słodycze wybierali zdrową, nieprzetworzoną żywność.

Ł.G.

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,732,216 unikalnych wizyt