Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

Ewaluacja2020

Pasowanie pięciolatków z klasy 0a

„Choć mam małe rączki i niewiele zrobię,

Pomogę koledze i szlaczki ozdobię,

Będę przedszkolakiem i nie będę płakać,

Chcę chodzić do przedszkola i z radości skakać ...”

 

Dnia 25 września (środa) 2013 roku, odbyło się uroczyste pasowanie 5 – latków na przedszkolaków. Do klasy 0a uczęszcza 22 dzieci, które uroczyście zostały pasowane na przedszkolaków, a jednocześnie na uczniów Zespołu Szkół w Chełmcu. Pani wicedyrektor Lucyna Cisowska - dużym ołówkiem jak czarodziejską różdżką - sprawiła, że wszystkie dzieci stały się przedszkolakami. Na naszej klasowej uroczystości, z uśmiechem na twarzy i tanecznym krokiem przywitaliśmy również pana dyrektora Krzysztofa Gronia. Pan dyrektor z   koszykiem pełnym słodyczy powitał najmłodszych uczniów szkoły oraz wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

M.L.

Eliminacje Gminne o Puchar P.R.M. "Orlik 2013"

18 i 19. 09.2013r na „Orliku” w Chełmcu odbywały się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezesa Rady Ministrów RP „Orlik 2013” w piłce nożnej. Grano w 4 kategoriach wiekowych. Zespół Szkół w Chełmcu reprezentowały 3 drużyny.

W kategorii chłopców młodszych drużyna z SP Chełmiec zajęła  II miejsce przegrywając ze Świniarskiem a wygrywając z Biczycami Dolnymi. W kategorii chłopców starszych drużyna z Gimnazjum w Chełmcu okazała się najlepsza wygrywając wszystkie mecze. Z Trzetrzewiną 4:2, z Biczycami Dolnymi 3:2 oraz ze Świniarskiem 6:0. Dzięki temu uzyskała awans do dalszego etapu, który odbył  się 20.09.2013r w Starym Sączu. W rywalizacji 6 drużyn chłopcy zajęli 3 miejsce nie awansując do dalszych rozgrywek. W turnieju występowali: Daniel Ceglarz, Tomasz Cięciwa, Arkadiusz Kiełbasa,Kamil Bugara, Piotr Klag, Józef Kozłecki, Michał Neznal oraz Mateusz Potrykus. Bezkonkurencyjne w swojej kategorii wiekowej okazały się także starsze dziewczynki zajmując I miejsce.

W drużynie występowały: Aleksandra Bogdańska, Małgorzata Figiel, Julia Janur, Zuzanna Stokłosa, Daria Pietryga, Katarzyna Nosal, Magdalena Smaga, Weronika Jasińska, Weronika Kołacz i Kinga Burza. Opiekunem drużyn była Pani Halina Konstanty. Zawody przeprowadził oraz sędziował Pan Lechosław Filas.

D.R.

Zawody o "Puchar Orlika"

Dnia 19.09.2013 na boisku Zespołu Szkół w Chełmcu odbyły się zawody o  „Puchar Orlika”. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu w składzie: Tyrkiel Szymon Va, Pach Marcin Va, Fiut Michał Vb, Wańczyk Krzysztof Va, Chęsiak Szymon Vc, Walasik Konrad Va, Szarek Maksymilian Va, Mordarski Krystian Vb pod opieką mgr Adama Oratowskiego zajęła II miejsce. 

A.O.

Spotkanie z Seniorami przy "herbatce"

Na zaproszenie Dyrektora Krzysztofa Gronia do Zespołu Szkół w Chełmcu, w strugach deszczu, przybyli emerytowani nauczyciele i pracownicy placówki. Uroczystość uświetnił autor serii książek o Sądecczyźnie Pan Adam Śliwa. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości,  zaprezentowany został  szkolny chór w skład  którego wchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum . Istniejący już od 2005 r. chór  pod batutą nauczycielki  muzyki Magdaleny Ubieżajów zaprezentował bogaty repertuar. Zaśpiewano m.in. ,,Piosenka jest dobra na wszystko”, ,,Dziewczyny chłopaki i …”, ,,Kaziu Ty poucz się”. Z małym opóźnieniem  spowodowanym  trudną  przeprawą przez most ,,heleński” na spotkanie przybył ,jak sam o sobie mówi, przyjazny autor. Przybliżył uczestnikom historię Chełmca; po raz pierwszy odnotowaną w dokumencie wydanym w 1280 roku przez Kunegundę (Kingę), księżną krakowską i sandomierską, która nadała klasztorowi św. Klary Sącz (Stary) i 28 wsi w tym Chełmiec. Przytoczony został również epizod, ze starym modrzewiowym kościółkiem,  pod wezwaniem św. Heleny, gdzie oddział polskiego rycerstwa, spieszącego za Janem III Sobieskim na odsiecz Wiednia, odprawił nabożeństwo.

Na zakończenie Pan Adam Śliwa próbował nawiązać rozmowę z uczestnikami spotkania w nieistniejącej już miejscowej gwarze. Niemniej jednak żadna z osób nie zaryzykowała i nie stanęła do pojedynku słownego z autorem. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły   na poczęstunek, gdzie bez końca wspominali lata pracy w tutejszej placówce.

M.O.

Konkurs "Matematyk roku"

Wszystkich uczniów gimnazjum zapraszamy do udziału w nowym konkursie matematycznym "Matematyk roku". Konkurs rozstrzyga się w trzech kategoriach wiekowych: Klasa I, Klasa II, Klasa III. Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny. Organizatorami konkursu są nauczyciele matematyki: mgr Agata Stężowska oraz mgr Anita Olesiak.

A.S.

 

REGULAMIN KONKURSU

Reprezentacja Gimnazjum na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Przez dwa dni młodzież z Gimnazjum w Chełmcu brała udział w imprezach organizowanych podczas Festiwalu  Biegowego w Krynicy.

W piątek 15 zawodników i zawodniczek: Fiut Karolina, Janór Paulina, Leszko Patrycja, Szczygieł Wiktoria, Mazur Aleksandra, Szkaradek Marta, Plewa Rozalia, Kalinowski Paweł, Kiełbasa Arkadiusz, Pasoń Dawid, Bałuszyński Paweł, Cięciwa Łukasz, Kafarski Paweł, Orzeł Łukasz oraz Szemla Piotr  wzięło udział w eliminacjach Małopolskiego Biegu Szkół. Kategoria Gimnazjów była najliczniej obsadzona. W eliminacjach wystartowało 700 chłopców i dziewcząt z 33 szkół z całej Małopolski. Odbyło się VI biegów eliminacyjnych na dystansie 600 m. Do biegu finałowego zakwalifikowało się 30 najlepszych zawodników i zawodniczek z najlepszymi wynikami. Z naszych sportowców do finału przeszli: Łukasz Orzeł – piąty czas eliminacji, Karolina Fiut -  siódmy czas eliminacji oraz Paweł Bałuszyński i Paweł Kalinowski – odpowiednio dwudziesty drugi oraz dwudziesty czwarty czas.

Na szczególna uwagę zasługuje wynik Karoliny, która na starcie zaliczyła upadek i pobiegła mimo bolącej nogi. Bardzo długo prowadziła, jednak na finiszu została wyprzedzona przez cztery zawodniczki ostatecznie zajmując piąte miejsce. Wyniki finałowego biegu pokazują jak wyrównana była walka:


1.   Ryndak Małgorzata 01:49
2.   Wojtarowicz Karolina 01:51
3.   Kurowska Klaudia 01:52
4.   Blak Monika 01:53
5.   Fiut Karolina 01:53
6.   Ból Joanna 01:54

 

Chłopcom w finale nie poszło już tak dobrze. Łukasz Orzeł „zamknięty” na starcie, nie zdołał odrobić strat na dystansie i wraz kolegami uplasował się pod koniec drugiej dziesiątki. Na deptaku w Krynicy odbył się również Bieg Przebierańców, w którym wystartowały trzy nasze uczennice: Rozalka Plewa, Marta Szkaradek oraz Patrycja Leszko. Dziewczyny w nagrodę otrzymały medale. W niedzielę natomiast, ponad 100 uczniów wraz z opiekunami, udało się na trasę Maratonu Koral, aby dopingować uczestników biegu. Podzieleni zostaliśmy na 3  grupy :  w Krynicy , w Powroźniku i w Tyliczu . Zadaniem każdej z grup było zaopatrzenie uczestników maratonu w napoje i jedzenie oraz dopingowanie biegaczy . Sponsorzy zapewnili dzieciom  gadżety : balony , koszulki , czapki , kapelusze.  Zostały one wykorzystane podczas kibicowania. Na zakończenie imprezy wszystkie grupy  spotkały się na deptaku w Krynicy dopingując biegaczy kończących maraton. Opiekunami gryp byli Dariusz Ruchała, Halina Konstanty, Anna Polakiewicz oraz Łukasz Górecki.  

M.O. 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013, w Zespole Szkół w Chełmcu uczniów i pracowników przywitał nowy Dyrektor   mgr Krzysztof Groń :  „W 1997 roku ukończyłem studia magisterskie na wydziale historii na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W tym samym roku rozpocząłem pracę jako nauczyciel historii w Zespole Szkół w Podolu- Górowej, w gminie Gródek nad Dunajcem. Od 2003 do 2013 roku pełniłem funkcję dyrektora tej szkoły w tej placówce. Zaliczam się do tej  grupy osób, które z całym przekonaniem mogą powiedzieć, że w pracy zawodowej robią to, co lubią. Jako dyrektor szkoły, ale i mieszkaniec  Chełmca  chciałbym, aby szkoła  była ośrodkiem oddziałującym kulturalnie na lokalne środowisko. Pragnę, by rodzice naszych uczniów przychodzili do szkoły nie tylko na wywiadówki, lecz także na liczne imprezy i występy, na których nasi wychowankowie będą mogli zaprezentować swoje  pasje. W naszej szkole swoje miejsce musi mieć każdy. Uczeń zdolny powinien rozwijać swoje zdolności zainteresowania. Dziecko, które wymaga specjalistycznej pomocy w opanowaniu treści programowych, powinno ją otrzymać. Od września w szkole zaczyna funkcjonować drugi oddział dla dzieci autystycznych.  Zainteresowanie rodziców klasą specjalną jest tak duże, że odbywają się już rozmowy dotyczące zapisów na kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że od następnego roku, przy wsparciu organu prowadzącego, możliwe będzie otwarcie kolejnej klasy. Nowością w tym roku w naszej szkole jest klasa językowa w gimnazjum. Przy obecnej sytuacji demograficznej szkoła musi być otwarta na oczekiwania rodziców i wyposażać swoich wychowanków w umiejętności, które za kilka lat będą im niezbędne na rynku pracy. Dużym wyzwaniem jest przeprowadzenie, szczególnie w starszej części szkoły, niezbędnych remontów i dostosowanie klas do potrzeb najmłodszych uczniów – pięciolatków i sześciolatków.  Jest to  istotne zadanie w  sytuacji obniżania wieku obowiązku szkolnego. Mając dziesięcioletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły wiem, że wszystko to można osiągnąć tylko przy dużym  zaangażowaniu  całego grona pedagogicznego. Liczę    na to i mocno w to wierzę. Prywatnie: Od 2002 roku mieszkam w Chełmcu. Jestem żonaty i  mam dwóch synów. Wolne chwile staram się spędzać bardzo aktywnie. Od  kilku lat  dużo czasu poświęcam mojej pasji, którą jest tenis ziemny. Regularnie grywam też w piłkę nożną.”                   

    W nowym roku szkolnym naukę w ZS w Chełmcu rozpocznie 710 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, w 32 oddziałach. Dla wszystkich dostępny będzie: wielofunkcyjny obiekt sportowy - ,,Orlik”, plac zabaw, 27 sal lekcyjnych ( w tym 12 pracowni przedmiotowych), dwie świetlice zapewniające  opiekę dla dzieci i młodzieży, stołówka oraz dwie sale gimnastyczne. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania ze znajdującego się obok szkoły  rolkowiska  (lodowiska). Placówka posiada bogatą historię sięgającą roku 1909 i może poszczycić się wieloma sukcesami dydaktycznymi. Uczniowie szkoły zdobywają nagrody z różnych dziedzin nauki i sportu na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Szkoła brała  udział w wielu projektach edukacyjnych finansowanych, ze środków Unii Europejskiej. Były to m.in. projekty takie jak: ,,Aktywnie w przyszłość”, ,,DiAMEnT”, ,,E-AKADEMIA”, Sokrates – Comenius.

Tradycje, historia i osiągnięcia  zachęcają młodzież  nawet z bardzo odległych rejonów do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Chełmcu. 

M.O.

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,689,087 unikalnych wizyt