Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 15.11.2013 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tłem przewodnim przedstawienia były „Drogi do Niepodległości” w okresie od upadku Rzeczpospolitej do czasów obecnych. Śledząc historię polskiej walki o niezależność uczniowie zaprezentowali wiersze: 11 listopada (nieznanego autora) oraz Czwarty rozbiór Polski ( Jerzego Pietruszczaka) oraz następujące utwory muzyczne: Warszawianka; Warszawskie Dzieci; 39-45 (z reportu zespołu The Analogs – z nieznaczną modyfikacją tekstu); Ballada o Janku Wiśniewskim ( w interpretacji Kazika Staszewskiego); Ojczyzno ma oraz Miejcie nadzieję. Dodatkowo uczniowie obejrzeli prezentację filmową Cud nad Wisłą. Pierwsze dwa oraz dwa ostatnie utwory muzyczne zaśpiewali uczniowie Szkolnego Chóru kierowanego przez p. Magdalenę Ubieżajów. Piosenki zespołu The Analogs oraz Kazika wykonali członkowie rockowego zespołu muzycznego złożonego z uczniów klasy 3C Gimnazjum. Akademię przygotował p. Mariusz Wasak, który serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości.

M.W.

GALERIA

Kompleksowe wspomaganie rozwoju w Szkole podstawowej - PROJEKT 3.5 KAPITAŁ LUDZKI

news: projektsp_m.jpg

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w realizacji projektu Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół (projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). W szkole podstawowej wybrano obszar: „Techniki aktywizujące i motywujące uczniów do nauki z wykorzystaniem technologii informatycznej”. W czasie wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczych nauczyciele wezmą udział w warsztatach w wymiarze 15 godzin oraz w szkoleniach w wymiarze 12 godzin. Wyłoniony na specjalnym zebraniu rady pedagogicznej zespół zadaniowy w składzie:

ks. M. Nosal, A. Wojtarowicz, D. Skrzypiec, M. Ubieżajów, M. Kiełbasa, G. Klimczak i M. Wasak, opracował Roczny Plan Wspomagania, który będzie realizowany w ciągu tego roku szkolnego. Szkolnym Organizatorem Rozwoju Edukacji jest p. Dorota Walczyk. O postępach w realizacji projektu informacje będą podawane na bieżąco.

M.W.

projekt 3.5 kapitał ludzki - Kompleksowe wspomaganie szkół

W bieżącym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum w Chełmcu przystąpiło do projektu działania 3.5 Kapitał Ludzki „Kompleksowe wspomaganie szkół”. W ramach projektu odbędą się:

a) warsztaty dla nauczycieli, 5 modułów po 3 godziny dydaktyczne o następującej tematyce:

Moduł 1. „Budowa strategii współpracy z Radą Rodziców oraz rodzicami”.

Moduł 2. „Jak nawiązać współpracę z instytucjami środowiska lokalnego oraz innymi partnerami zewnętrznymi w celu promocji szkoły oraz podnoszenia jakości jej pracy?”.

Moduł 3. „Trening umiejętności interpersonalnych”.

Moduł 4.  „Budowanie mapy zasobów środowiska lokalnego oraz sposoby ich wykorzystania”.

Moduł 5.„Tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły oraz jej promocja”.

b) spotkania grupowe w formie wykładów – 12 godzin dydaktycznych (4 wykłady po 3 h lekcyjne) o następującej tematyce:

1. Partnerstwo lokalne – budowanie strategii współpracy.

2. Jak budować pozytywną atmosferę i właściwe relacje w pracy?

3. Jak wykorzystać własne zasoby w pracy dydaktyczno – wychowawczej?

4. Skuteczne wykorzystanie zasobów własnych oraz środowiska lokalnego w promocji szkoły.

 

Powyższa tematyka została opracowana w dniu 7 listopada 2013 roku na warsztacie diagnostyczno – rozwojowym przez zespół w składzie: Dorota Dylowicz, Barbara Lorek, Maria Naglak – Zięzina, Dorota Wasak, Joanna Oratowska, Agata Stężowska. Zespół pracował pod opieką szkolnego organizatora rozwoju edukacji pani Doroty Walczyk.

matematyk roku - wyniki pierwszego etapu

news: mroku1.jpg

W piątek 8 listopada 2013 roku odbył się pierwszy etap szkolnego konkursu „Matematyk Roku”. W konkursie wzięło udział 54 gimnazjalistów. Rozwiązywali zadania w trzech kategoriach: klasa 1, klasa 2, klasa 3. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania konkursowe przez 60 minut i mogli uzyskać maksymalnie 50 punktów. Do kolejnego etapu przeszło 24 uczniów, uzyskując co najmniej 35 punktów (informacja u organizatorek). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe ołówki. Dodatkowo, każdy uczeń zakwalifikowany do następnego etapu zostanie nagrodzony 2 plusowymi punktami z zachowania.  Drugi etap już w styczniu. Gratulujemy awansu do dalszej walki o tytuł Matematyka Roku. Organizatorkami konkursu były: Agata Stężowska, Anita Olesiak.

A.S.

Mały Mistrz przepisów drogowych

news: mmpd.JPG

Dnia 29 października 2013 roku po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Chełmcu Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pod hasłem "Mały Mistrz Przepisów Drogowych". W turnieju uczestniczyło 20 uczniów z klas I - III. Konkurs poprzedziły liczne zajęcia związane z tematem oraz wycieczki, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych i zasad poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat przepisów drogowych.

 Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce                          

Błażej Kocoń - klasa Ia, przygotowanie p. A. Wojtarowicz

Julia Konstanty - klasa IIa, przygotowanie p. J. Mróz

Adrian Klimczak - klasa IIIa,  przygotowanie p. M. Kuźma

 

II miejsce

Wiktoria Jasińska - klasa Ib, przygotowanie p. U. Prościak

Kinga Ogorzałek - klasa IIb, przygotowanie p. B. Świder

Zuzanna Pasiut - klasa IIIa, przygotowanie p. M. Kuźma

 

III miejsce

Kacper Jasiński - klasa autystyczna, przygotowanie p. D. Salamon

Kamila Bodziony - klasa IIa, przygotowanie p. J. Mróz

Konrad Leśniak - klasa IIIa,   przygotowanie p. M. Kuźma

 

W dniu 7 listopada 2013 r. Dyrektor Szkoły Krzysztof Groń wręczył nagrody zwycięzcom konkursu. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy za zajęte miejsca oraz ciekawe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu była mgr Małgorzata Kuźma, mgr Agnieszka Szczecina oraz mgr Beata Fałowska - Lach.


Palenie jest słabe

Nasze Gimnazjum przyłączyło się do kampanii „Palenie jest słabe” organizowanej przez Stowarzyszenie MANKO oraz Ministerstwo Zdrowia.

W ramach kampanii uczestniczyliśmy w spotkaniu szkoleniowo-edukacyjnym, które odbyło się w Krakowie. Jednym z elementów kampanii było również  wzięcie udziału  w  konkursie na poziomie ogólnopolskim. Można aktywnie przyczynić się do zwycięstwa naszej szkoły głosując na nasze zdjęcie. Praca konkursowa została opracowana przez zespół w składzie : Paulina Neznal- ambasadorka akcji na terenie szkoły, Jakub Michalik, Julia Kocemba, Zuzanna Baniak, Piotr Leśniak.  Opiekunem konkursu jest  p. Barbara Smajdor i p. Krystyn Szczepanik. Zdjęcie  umieszczono  na  stronie profilu  społecznościowego www.facebook.com/paleniejestslabe   (aplikacja photo/video) 

Gorąco prosimy o oddawanie głosów do dnia 20.11.2013. 

Kampanię "Palenie jest słabe" wspierają Ambasadorzy - gwiazdy muzyki i sportu: Natalia Lesz, aktorka i wokalistka; Paulina Sykut-Jeżyna, dziennikarka i prezenterka, Rafał Brzozowski, wokalista; Piotr Kuleta, kajakarz, olimpijczyk 2012; Tomasz Szczepanik, wokalista i kompozytor zespołu PECTUS; Filip Wolański, zawodnik MMA. Zachęcamy do oglądnięcia spotu z ich udziałem!

www.youtube.com/watch?v=-v63ZgzE3AY   

 B.S.

news: z_k.jpg

 


XVII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Dnia 6 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowy Sączu miał miejsce  już po raz 17-sty  Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Konkurs odbywał się pod patronatem wiceprezydent Miasta Nowego Sącza – p. Bożeny Jawor i b. Senatora RP p. Andrzeja Chronowskiego. W tym roku naczelnym mottem konkursu była „walka o pokój”, wykonawcy jak co roku prezentowali pieśni o tematyce patriotycznej. Wystąpiło 19 szkół z terenu Nowego Sącza i Chełmca. Nasz Zespół Szkół reprezentowały 2 zespoły wokalne : 10 –osobowa  grupa ze szkoły podstawowej i 10- osobowa grupa z gimnazjum.

 Dziewczynki z klas 6-tych, tj. : Zuzanna Stokłosa-6a, Ewelina Bugara-6b, Kinga Burza-6b, Julia Mastalerz-6b, Patrycja Pietrzak-6b, Aleksandra Wantuch -6b, Natalia Zwolińska-6b, Katarzyna Kożuch-6c, Wiktoria Prusak-6c, Aleksandra Żmuda-6c wykonały 2 utwory: „Marsz I Brygady” oraz „ Honor i gniew” . Reprezentantki  gimnazjum - tj. : Julia Kocemba-1A, Paulina Neznal-1A, Rita Burza-1C, Julia Smajdor-1C, Natalia Bieniek-2A, Marta Szkaradek-2A, Gabriela Zając-2A, Sylwia Hatlaś-2B, Kinga Majkrzak-2C, Oliwia Szewczyk-3A  zaśpiewały pieśni „ Oskarżeni o wierność” oraz „Krwią piszę list do Ciebie”.

Obu zespołom akompaniowała p. M.Ubieżajów. Jury bardzo wysoko oceniło poziom tegorocznego  konkursu, a nasze zespoły wyśpiewały sobie II miejsce w kategorii zespołów szkół podstawowych oraz  III miejsce w kategorii zespołów gimnazjalnych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a nagrodzeni nagrody rzeczowe. Do konkursu oba zespoły przygotowała p. Magda Ubieżajów.

M.U.

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,732,247 unikalnych wizyt