Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

Ewaluacja2020

Informacje od rodziny z Afryki

Nasza „zaadoptowana” rodzina MAKONDANON przysłała nam list informujący nas o postępach w pracy przy zakupie działki pod dom. Tamtejszy ks. Proboszcz również przesłał do nas list informujący nas, że pieniądze, które otrzymał przekazał w całości dla naszej 14 osobowej rodziny. Przypomnę tylko, że w zeszłym roku udało się nam zebrać na budowę domu dla naszej „zaadoptowanej” rodziny 12.300 zł dodatkowo przesłaliśmy 3.500 zł na opłacenie szkoły dla dzieci. Dziękuję już teraz wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę, tym którzy pomagali, żeby gdzieś w Afryce kilkanaście osób miało swój własny „kąt”. Listy są zeskanowane i przetłumaczone, śmiało można je przeczytać.

Ks. Ł.R.

Przetłumaczony list Ks. Proboszcza - pobierz

Przetłumaczony list Rodziny z Afryki - pobierz


Zajęcia taneczne

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością,

umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.”

 Paulo Coelho

 

Chętnych uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów specjalnych serdecznie zapraszamy na zajęcia taneczne. Taka forma aktywności umożliwi dzieciom poznanie tańców ludowych pochodzących z różnych regionów Polski. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu, w piątki od 14:10 do 14:55 w sali lustrzanej. Termin rozpoczęcia pierwszych zajęć zostanie podany w późniejszym terminie.

projekt -"komunikacja bez przemocy"

Drodzy Państwo,
 

 

Nasza szkoła bierze udział w rekrutacji do projektu realizowanego przez Instytut Pozytywnej Edukacji „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy”, mającego na celu wspieranie zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej. Jest to jedyny taki program w Polsce dostosowany do potrzeb uczniów i organizowany we współpracy z certyfikowanymi trenerami NVC (Porozumienie bez przemocy). Podstawą tej metody jest rozwijanie świadomości własnych uczuć i potrzeb, empatii wobec uczuć i potrzeb drugiej osoby, uważnego słuchania oraz jasnego wyrażania próśb bez oskarżania, żądania czy krytykowania. Kształtowane w ten sposób umiejętności pozwalają na poprawę relacji z innymi, zwłaszcza dziećmi, co przekłada się na ich emocje, zachowanie, poczucie własnej wartości i ogólne zdrowie psychiczne. Szkolenia z tego zakresu są bardzo kosztowne, natomiast w ramach projektu mają Państwo możliwość uczestniczenia w nich bezpłatnie. Przygotowane są specjalne moduły dla rodziców, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze, poznać sposoby wspierania rozwoju swojego dziecka, zwłaszcza w obszarze emocjonalno-społecznym, poszerzyć umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi i dziecka. Wszystkie szkolenia odbywają się on-line. Więcej informacji o szkoleniu oraz jego program można  znaleźć na stronie internetowej https://instytutep.pl/NVC-szkolenia.html. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu oraz wspólnego budowania przestrzeni przyjaznej dla naszych dzieci:) Chętne osoby zapraszamy do kontaktu e-mailowego i/lub telefonicznego.
Na zgłoszenia czekamy do środy 16 września.
Monika Potoczek
psycholog SP w Chełmcu
tel: 18 443 08 62 wew. 29
e-mail: monikapotoczek9@gmail.com

Drodzy Państwo,

Nasza szkoła bierze udział w rekrutacji do projektu realizowanego przez Instytut Pozytywnej Edukacji „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy”, mającego na celu wspieranie zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej.

Jest to jedyny taki program w Polsce dostosowany do potrzeb uczniów i organizowany we współpracy z certyfikowanymi trenerami NVC (Porozumienie bez przemocy). Podstawą tej metody jest rozwijanie świadomości własnych uczuć i potrzeb, empatii wobec uczuć i potrzeb drugiej osoby, uważnego słuchania oraz jasnego wyrażania próśb bez oskarżania, żądania czy krytykowania. Kształtowane w ten sposób umiejętności pozwalają na poprawę relacji z innymi, zwłaszcza dziećmi, co przekłada się na ich emocje, zachowanie, poczucie własnej wartości i ogólne zdrowie psychiczne.

Szkolenia z tego zakresu są bardzo kosztowne, natomiast w ramach projektu mają Państwo możliwość uczestniczenia w nich bezpłatnie. Przygotowane są specjalne moduły dla rodziców, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze, poznać sposoby wspierania rozwoju swojego dziecka, zwłaszcza w obszarze emocjonalno-społecznym, poszerzyć umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi i dziecka.

Wszystkie szkolenia odbywają się on-line. Więcej informacji o szkoleniu oraz jego program można znaleźć na stronie internetowej https://instytutep.pl/NVC-szkolenia.html.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu oraz wspólnego budowania przestrzeni przyjaznej dla naszych dzieci:)

Chętne osoby zapraszamy do kontaktu e-mailowego i/lub telefonicznego.

Na zgłoszenia czekamy do środy 16 września.

Monika Potoczek

psycholog SP w Chełmcu

tel: 18 443 08 62 wew. 29

e-mail: monikapotoczek9@gmail.comkomunikat dyrekcji - lista dzieci przyjetych do świetlicy

Decyzją Dyrekcji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu z uwagi na zagrożenie COVID-19 nastąpiło ograniczenie liczby uczniów przyjętych do świetlicy szkolnej. W związku z tym dzieci czteroletnie oraz trzyletnie nie zostały zakwalifikowane na zajęcia świetlicowe. Aktualne „Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.” stanowią, że zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Oddzielnie zajęcia będą realizować dzieci z oddziałów przedszkolnych ( s.50), klas pierwszych (s.5), klas drugich, trzecich i czwartych (świetlica dolna). Dla dzieci korzystających ze świetlicy została przygotowana oferta zajęć dodatkowych. Szczegółowy harmonogram działań będzie opublikowany wkrótce na stronie naszej szkoły. Z uwagi na obecną sytuację i w trosce o wspólne dobro i bezpieczeństwo całej społeczności jeszcze raz przypominamy i prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

 

Lista przyjętych dzieci - pobierz

komunikat dyrekcji - PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID - pobierz

komunikat dyrekcji - ogólne warunki ubezpieczenia

Ogólne warunki ubezpieczenia - pobierz

rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Symbolicznego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w naszej placówce dokonał Wójt  Gminy Chełmiec Pan Bernard Stawiarski. W obecności dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Gronia, Pani wicedyrektor Joanny Jaklińskiej-Ciągło oraz dyrektora GZE Chełmiec pana Radosława Potoczka powitał uczniów klasy IIIc. Pan Wójt podczas wystąpienia zwrócił uwagę na trud i pracę wykonywaną przez wszystkich pracowników oświaty w całej Gminie Chełmiec. W szczególności podziękował dyrektorom i nauczycielom za podejmowanie tego zadania w tym niełatwym czasie. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Chełmu inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęli kameralnie od  spotkań z wychowawcami w określonych salach  o ustalonej porze. Rodzice klas najmłodszych zostali zaproszeni przez wychowawców na pierwsze spotkanie na rolkowisko również o określonych porach.Ta wyjątkowa, niecodzienna i trudna dla wszystkich sytuacja spowodowana była względami zdrowotnymi oraz wytycznymi GIS. Do szkolnych ław w nowym roku szkolnym w naszej szkole zasiądzie 660 uczniów. Pan Dyrektor Krzysztof Groń szczególnie wita rodziców i uczniów klas zero i klas pierwszych, którzy stawiają pierwsze kroki w zdobywaniu wiedzy w naszej szkole. Nowym wicedyrektorem szkoły dla klas  0 – III i oddziałów specjalnych została Pani Joannę Jaklińską-Ciągło. Podczas inauguracji nie zabrakło patriotycznego akcentu związanego z 81 rocznicą  wybuchu II Wojny Światowej. Wychowawcy poruszyli to zagadnienie podczas spotkania z uczniami, zapoznali również  wszystkie dzieci z wymogami sanitarnymi. Dzieci uczęszczać będą między innymi do klas sportowych, językowych, integracyjnych i specjalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się klasy sportowe o profilu pływackim. Dla wszystkich uczniów szkoła przygotowała bogata ofertę zajęć pozalekcyjnych, która zostanie przedstawiona w poszczególnych klasach. W szkole funkcjonuje miedzy innymi 10 oddziałów klas specjalnych. W tym jeden nowo powstały w tym roku, co świadczyć może o dużym zaufaniu rodziców. W naszej placówce nie brakuje dla tej grupy uczniów ciekawych propozycji zajęć. Oprócz zajęć z logopedii, neurologopedii , terapii integracji sensorycznej, rehabilitacji, muzykoterapii, hipoterapii, dogoterapii, możemy również pochwalić się prowadzeniem zajęć kulinarnych, integracyjnym kółkiem tanecznym oraz kółkiem plastycznym. Uczniowie pod czujnym okiem instruktora biorą udział w cotygodniowych zajęciach na basenie podnosząc swoje umiejętności w pływaniu. W placówce zwracamy uwagę na integrację między rówieśnikami. Prowadzimy również zajęcia w ramach projektu „Z nami lepszy start” dla dzieci w wieku przedszkolnym z orzeczeniami. Całe grono pedagogiczne, życzy wszystkim naszym uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Zwraca się z prośbą do uczniów rodziców i opiekunów o wyrozumiałość w związku z trudną sytuacją związaną z koronawirusem i różnymi obostrzeniami, które  w trakcie roku szkolnego mogą ulegać zmianie.

 

M.O.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,628,212 unikalnych wizyt