mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

lekcje z internetu

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji  jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej im. Mariana Jonkajtysa

Dnia 11 marca 2020 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej im. Mariana Jonkajtysa, na którym naszą szkołę reprezentowała Partycja Leśnik z klasy 6c. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom zdolności recytatorskich, dlatego ogromnie cieszy, że wyjątkowa interpretacja wiersza pt. I pozostał tylko chłód Tomasza Ochenkowskiego została doceniona i jury wyróżniło Patrycję nagrodą Prezesa Stowarzyszenia Pamięci Zesłanych na Sybir.

B.S.

komunikat dyrekcji

W związku z podjętą przez rząd decyzją o funkcjonowaniu szkół w okresie zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, informuję: Od dnia jutrzejszego tj. 12 marca do 13 marca szkoła  sprawuje opiekę wychowawczą tylko dla najmłodszych uczniów, których rodzice nie mogą zorganizować dla nich innej formy opieki, a dzieci nie mających żadnych objawów infekcji. Od najbliższego poniedziałku tj. 16 marca do 25 marca włącznie szkoła zostaje całkowicie zamknięta.
Dalsze informacje szkoła będzie przekazywała na bieżąco poprzez stronę internetową oraz dziennik elektroniczny.

rekrutacja 2020/2021

Dyrekcja  Szkoły  Podstawowej  z  Oddziałami Specjalnymi  im. Mikołaja Kopernika w  Chełmcu informuje, że rozpoczyna rekrutację - zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych (4,5,6 letnich), uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej oraz uczniów do klas czwartych: ogólnej i sportowej o profilu pływanie.

 

Szczegóły powyżej w zakładce „Rekrutacja 2020/2021” oraz w sekretariacie szkoły – tel. 018 4430862

Konkurs matematyczny „Szalone liczby” dla klas IV – VIII

W dniu 05.03.20 został przeprowadzony konkurs matematyczny „Szalone liczby” dla klas  IV – VIII Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięło udział  36 uczniów, reprezentując swoje klasy na forum szkoły. Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy etap przybrał formę pisemnego testu wielokrotnego wyboru, etap drugi - ustny  polegał na licytacji zadań. Każdy uczeń otrzymał 1000zł. Za pieniądze te mógł wylicytować zadanie, za które po poprawnym  rozwiązaniu otrzymywał określoną liczbę punktów. Po zaciętej rywalizacji w dwóch etapach  i podsumowaniu punktów zwycięzcami zostali w roku szkolnym 2019/2020

M.O  M-N.Z.

III Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

W dniu 6 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu odbyło się podsumowanie III Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych pod hasłem: „Ilustrujemy Baśnie Braci Grimm" pod patronatem Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania, na miarę ich możliwości i umiejętności, a przede wszystkim mali artyści mieli możliwość wyrażenia siebie i swoich emocji w pracy plastycznej. Spośród 118 prac nadesłanych m.in. z placówek w Nowym Targu, Limanowej, Dobrej, Paszyna oraz z przedszkoli i szkół sądeckich, komisja w składzie: pani Janina Mróz - plastyk i twórca ludowy oraz pani Beata Poręba – oligofrenopedagog, przyznała nagrody główne i wyróżnienia w kategoriach ujętych w regulaminie konkursu. Uroczystość wręczenia nagród poprzedzona była występem artystycznym, w którym uczniowie z klas specjalnych naszej szkoły pod opieką pani Anny Polakiewicz i pani Beaty Poręby mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

A.P.

GALERIA

Czym są emocje

Czym są emocje? Jak sobie z nimi radzić? Na te i wiele innych pytań mogli otrzymać odpowiedź uczniowie klasy 0a, u których w czwartek 27 lutego gościły panie z Poradni z Nowego Sącza. Tematem przewodnim spotkania były sposoby radzenia sobie z emocjami a także ich nazywanie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły niewiele jeszcze wiedzą na temat emocji, dlatego chętnie biorą udział w podobnych pogadankach. Przedszkolaki z uwagą słuchały opisu poszczególnych nastrojów jakie mogą im towarzyszyć w ciągu dnia, a potem samodzielnie na przykładach mogli je nazywać. Zastosowane formy dydaktyczne wpłynęły na pozytywną atmosferę jaka w tym dniu panowała na zajęciach. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach i włączali się do dyskusji. Dziękujemy Pani pedagog Dorocie Skrzypiec za zorganizowanie tego spotkania, które przybliżyło nam temat sposobu radzenia sobie z emocjami.

A.L.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,561,878 unikalnych wizyt