Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

Mistrzowie wiedzy o Sądecczyźnie

18 czerwca br. w biurze Fundacji Sądeckiej odbyło się podsumowanie ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Naszą szkołę reprezentowało 5 osób. Tytuł Laureata uzyskała uczennica Martyna Bubula z klasy VII a. W gronie Finalistów znaleźli się: Anna Żytkowicz z klasy Va (w kategorii klas IV-VI), Weronika Dąbrowska z klasy VII c, Joanna Liber z klasy VII a oraz Krzysztof Andreasik z klasy VII d (w kategorii klas VII-VIII). Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesu, ale przede wszystkim ogromnej wiedzy o naszym regionie. Można powiedzieć, że są oni prawdziwymi ekspertami w dziedzinie historii Sądecczyzny – naszej małej ojczyzny

M.I.

program edukacyjny o tematyce ekologicznej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Klasa 1b i 2a brały udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce ekologicznej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie je do ruchu od najmłodszych lat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Uczniowie otrzymali również Certyfikat i książeczkę z zagadkami, a szkoła Certyfikat udziału w programie.

W.B./D.K.

GALERIA

konkurs profilaktyczny „WYBIERAM ZDROWY STYL ŻYCIA”

W dniu 11.06.2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego „WYBIERAM ZDROWY STYL ŻYCIA”. Na konkurs wpłynęło około 100 prac plastycznych oraz kilka literackich. Jury w składzie: Janina Mróz, Magdalena Poręba, Beata Fałowska- Lach, Marzena Kropiwnicka wyłoniło w każdym przedziale wiekowym miejsca i wyróżnienia za najciekawsze prace. Zwrócono uwagę na pomysł, estetykę a przede wszystkim wkład pracy własnej dziecka.

WYNIKI:

Klasy 0: I m. Paweł Pabis 0a, II m. Piotr Dąbrowski,0a, III m. Eryk Górecki,0a.

Klasy 1: I m. Lena Jankisz, 1a, II m. Laura Pawlikowska, 1b, III m. Emilia Migacz, 1a:

Wyróżnienia: Maja Ossowska, 1a, Nina Staszewska, 1a, Jakub Ryba, 1b, Amelia Belica, 1b, Lena Gieniec, 1b.

Klasy 2: I m. Izabela Turska ,2c, II m. Magdalena Kolarska, 2a, III m. Michał Jankowski,2a;

Wyróżnienia: Lena Połomska, 2a, Jan Pasiut, 2a, Martyna Nowak, 2c, Aurelia Olchawa, 2a.

Klasy specjalne: I m. klasa 7es, II m. 6cs, III m. 3ds.

Klasy 4-7: I m:Bulanda Natalia,4a,Cetnarowska Hanna,5a, Gołubski Gracjan,7d.II m: Nicola Nowak,6b ,Bobrowski Kamil,7b;III m:Oliwia Cisowska,6b,Rafał Orzeł,7b.

Wyróżnienia:Leśniak Maria i Bednarek Aleksandra,kl.7d.Piękne prace będą zdobiły korytarze i sale świetlicy terapeutycznej w naszej szkole. Ich autorzy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami również za udział, gdyż głównym celem corocznego konkursu jest zachęcenie do brania udziału w konkursach od najmłodszych lat. Właśnie z klas 1-3 prac jest zdecydowanie najwięcej. Nagrody ufundował Nowosądecki Ośrodek Profilaktyki Społecznej w Nowym Sączu. Serdecznie dziękujemy p. Władysławowi Litwie za wieloletnią współpracę z naszą szkołą i dostarczenie książek.

M.P., B.F.-L.,M.K.

wyniki konkursu plastycznego pt. „ Wielki astronom Mikołaj Kopernik”

W dniu 14 maja 2021 roku w ramach Święta Szkoły odbył się konkurs pt „ Wielki astronom Mikołaj Kopernik”. Uczestnicy konkursu wykonali portrety M. Kopernika oraz plakaty związane z astronomią. Prace można obejrzeć na wystawie szkolnej.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Milena Podsiadło, Paulina Oleksy, Maria Habaj
II miejsce: Joanna Liber, Kamila Kumor, Oliwia Golonka, Natalia Jaskulska
III miejsce: Martyna Siedlarz, Jadwiga Bajek, Emilia Izworska
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Polakiewicz, Przemysław Dyrek, Nicola Nowak, Wilk Gabriela, Szymon Połeć
GRATULUJEMY !

Turystyka oknem na świat

Dnia 16 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Geograficznego „Turystyka oknem na świat”.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Biczycach Dolnych, Piątkowej, Świniarska oraz Chełmca. Podsumowanie uatrakcyjnił występ harcerek, które  wprowadziły uczestników w wakacyjny nastrój. Najwyższe lokaty uzyskały uczennice: Karolina Basiaga  ze Szkoły Podstawowej  w Piątkowej - tytuł pracy: „ Moszna Zalipie” ; Julia Ciapała ze Szkoły Podstawowej w  Świniarsku - tytuł pracy: „ Polska zachwyca”; Maja Kurcz ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu - tytuł pracy:  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wyróżnienie uzyskała najmłodsza uczestniczka Nikola Tomasik ze Szkoły Podstawowej  w Biczycach Dolnych, która przedstawiła pracę pod tytułem „ Zakopane”. Wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski wraz z Dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Groniem wręczyli bardzo atrakcyjne nagrody wszystkim uczestnikom. Zostały one ufundowane ze środków gminnych.

E.S.

GALERIA

dzieci w sieci

Klasa IIIc gościła przedstawiciela Fundacji ,,Bezpiecznie do celu”. Podczas spotkania gość opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w sieci. Przestrzegał, aby korzystając z Internetu nie podawały swojego nazwiska, wieku, adresu, ani numeru telefonu; nigdy nie ujawniały w Internecie informacji dotyczących rodziny, np.: gdzie i w jakich godzinach pracują rodzice, kiedy wychodzą na zakupy, do znajomych, wyjeżdżają, gdzie uczy się rodzeństwo itp.; nie umawiały się przez Internet z obcymi czy zawierały z nimi jakichkolwiek transakcji bez porozumienia z rodzicami lub opiekunami; nie  korzystały z portali społecznościowych bez zgody rodziców; nie nagrywały i nie umieszczały w sieci innych osób bez ich zgody. Prosił, aby prowadząc korespondencję pamiętały, że to, co pisze nam druga strona, nie musi, i często nie jest prawdą. Wiele osób ukrywa swoje poglądy, nastawienie, skłonności i negatywne cechy charakteru po to, by utrzymać kontakt.  Starają się być bardzo przyjazne, popierają nasze poglądy i prezentują siebie w jak najlepszym świetle, żeby zdobyć zaufanie i osiągnąć zamierzony cel.

G.K.

Święto Szkoły

14.06 Szkoła Podstawowa w Chełmcu obchodziła swoje święto. Z tej okazji odbył się koncert Młodych Talentów, przygotowano prezentację o patronie naszej szkoły – Mikołaju Koperniku. Uwieńczeniem obchodów był konkurs na najlepszy plakat o wielkim astronomie. Klasy specjalne z tej okazji udały się do Astro Centrum. Ogłoszenie wyników konkursu oraz zdobywcy Nagrody Publiczności na zakończeniu roku szkolnego.

T.G.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,723,864 unikalnych wizyt