mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Uroczystym apelem, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chełmcu, uczcili przypadające 1 marca święto, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Przygotowany przez pana Mariusza Wasaka oraz panie Magdalenę Ubieżajów i Violettę Monicę program słowno-muzyczny, nawiązywał do męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do patriotycznych tradycji „żołnierzy wyklętych”. Podczas apelu młodzież mogła obejrzeć prezentację fragmentów filmów i zdjęć, pokazujących polską drogę do wolności. Apel poprowadziły Aleksandra Szmit i Patrycja Leśnik z klasy 6c oraz Kacper Jasiński, uczeń klasy specjalnej. Pan dyrektor Krzysztof Groń, w swoim przemówieniu podkreślił, że święto na dobre zagościło w kalendarzu uroczystości szkolnych i stało się jednym z ważnych momentów wychowania do wartości.

M.K.

GALERIA

Komunikat w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej - pobierz


Rekomendacja Ministra Edukacji narodowej - plik video

 


dzień języka polskiego w klasie Va i IVa

21 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień języka Ojczystego. Dla nas był okazją do refleksji nad bogactwem języka polskiego. Myślą przewodnią tych spotkań były słowa Mikołaja Reja:
„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Uczniowie poznawali i wyjaśniali przysłowia językowe i ich znaczenie w codziennym życiu. Mieli okazję wypróbować swoje możliwości językowe w zabawie z  łamańcami słownymi oraz zrobić ranking najczęstszych błędów językowych popełnianych w codziennej komunikacji. Podsumowaniem obchodów będzie konkurs na najpiękniej wyrecytowany wiersz.

T.G.

Propagujemy czytanie ...

Nasza szkoła przywiązuje dużą wagę do propagowania i krzewienia czytelnictwa wśród uczniów. W związku z tym organizowane są różne zajęcia, akcje i konkursy. We wtorek – 25 lutego uczniowie klasy 1a mieli na zajęciach specjalnego gościa. Była to mama naszej uczennicy z klasy Aureli – pani Agnieszka Olchawa. Dzieci mogły posłuchać utworu Magdaleny Grucy pt „ Przygody Fenka – Myję ręce – moje zdrowie”. Uczniowie w skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali tekstu czytanego przez panią Agnieszkę a następnie chętnie odpowiadali na pytania. Na koniec czekała na nich smaczna niespodzianka. W tym dniu rozstrzygnięto również klasowy konkurs czytelniczy. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Na podium stanęli: Julia Sach, Lena Połomska oraz Sylwester Szary.

D.K.

III międzypowiatowy konkurs plastyczny

tramp 2020

Już po raz dwudziesty siódmy dnia 19.02.2020r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu odbył się Gminny Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Tramp 2020”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska „Turyści”, działająca przy tejże szkole wraz z drużynową hm. Beatą Smoroń, p. Anitą Olesiak i p. Janiną Mróz. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło „Uśmiechnij się i jaśniej spojrzyj w świat, zaśpiewaj pieśń o szczęściu młodych lat”. Przegląd rozpoczął piękny taniec dzieci z klas specjalnych. Natomiast w części konkursowej wystąpiło 10 zespołów muzycznych ze szkół podstawowych Gminy Chełmiec: z Librantowej, Januszowej, Paszyna, Piątkowej, Wielogłów, Niskowej i Chełmca. Gościnnie wzięli udział także harcerze z Królowej Górnej. Łącznie 120 uczestników pod opieką swoich nauczycieli prezentowało przygotowane aranżacje wybranych piosenek. Zmagania młodych artystów obserwowali zaproszeni goście: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu mgr Krzysztof Groń, Komendantka Hufca ZHP Nowy Sącz hm. Justyna Blukacz, dh. hm. Halina Śliżewska-Ściórka, hm. Stanisław Mrzygłód, hm. Janina Bochenek, hm. Stanisław Gniady, przewodniczący Komisji Oświaty pan Andrzej Tyrkiel, pan Marian Jurczak, pani Urszula Baziak i pani Magdalena Ubieżajów.

M.K.

GALERIA

z wizytą w szkolnej bibliotece

We wtorek 18 lutego klasa 0c udała się na wycieczkę do szkolnej biblioteki. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pracuje biblioteka i co możemy tam robić. Tematem przewodnim były bajki, baśnie i legendy. Pani Małgorzata bardzo ciepło nas przyjęła i przybliżyła legendę o powstaniu Warszawy, a także pokazała kącik z książkami dla najmłodszych czytelników. Towarzyszyły nam ogromne emocje bo oprócz funkcjonowania biblioteki mieliśmy okazję spotkać naszych najstarszych kolegów na szkolnych korytarzach w drugim skrzydle szkoły i zobaczyc gdzie urzęduje Pan Dyrektor. To było dla nas bardzo interesujące wyjście.

A.L.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,561,885 unikalnych wizyt