Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

Ewaluacja2020

Turystyka oknem na świat

Dnia 16 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Geograficznego „Turystyka oknem na świat”.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Biczycach Dolnych, Piątkowej, Świniarska oraz Chełmca. Podsumowanie uatrakcyjnił występ harcerek, które  wprowadziły uczestników w wakacyjny nastrój. Najwyższe lokaty uzyskały uczennice: Karolina Basiaga  ze Szkoły Podstawowej  w Piątkowej - tytuł pracy: „ Moszna Zalipie” ; Julia Ciapała ze Szkoły Podstawowej w  Świniarsku - tytuł pracy: „ Polska zachwyca”; Maja Kurcz ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu - tytuł pracy:  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wyróżnienie uzyskała najmłodsza uczestniczka Nikola Tomasik ze Szkoły Podstawowej  w Biczycach Dolnych, która przedstawiła pracę pod tytułem „ Zakopane”. Wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski wraz z Dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Groniem wręczyli bardzo atrakcyjne nagrody wszystkim uczestnikom. Zostały one ufundowane ze środków gminnych.

E.S.

GALERIA

dzieci w sieci

Klasa IIIc gościła przedstawiciela Fundacji ,,Bezpiecznie do celu”. Podczas spotkania gość opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w sieci. Przestrzegał, aby korzystając z Internetu nie podawały swojego nazwiska, wieku, adresu, ani numeru telefonu; nigdy nie ujawniały w Internecie informacji dotyczących rodziny, np.: gdzie i w jakich godzinach pracują rodzice, kiedy wychodzą na zakupy, do znajomych, wyjeżdżają, gdzie uczy się rodzeństwo itp.; nie umawiały się przez Internet z obcymi czy zawierały z nimi jakichkolwiek transakcji bez porozumienia z rodzicami lub opiekunami; nie  korzystały z portali społecznościowych bez zgody rodziców; nie nagrywały i nie umieszczały w sieci innych osób bez ich zgody. Prosił, aby prowadząc korespondencję pamiętały, że to, co pisze nam druga strona, nie musi, i często nie jest prawdą. Wiele osób ukrywa swoje poglądy, nastawienie, skłonności i negatywne cechy charakteru po to, by utrzymać kontakt.  Starają się być bardzo przyjazne, popierają nasze poglądy i prezentują siebie w jak najlepszym świetle, żeby zdobyć zaufanie i osiągnąć zamierzony cel.

G.K.

Święto Szkoły

14.06 Szkoła Podstawowa w Chełmcu obchodziła swoje święto. Z tej okazji odbył się koncert Młodych Talentów, przygotowano prezentację o patronie naszej szkoły – Mikołaju Koperniku. Uwieńczeniem obchodów był konkurs na najlepszy plakat o wielkim astronomie. Klasy specjalne z tej okazji udały się do Astro Centrum. Ogłoszenie wyników konkursu oraz zdobywcy Nagrody Publiczności na zakończeniu roku szkolnego.

T.G.

GALERIA

ostatnie pożegnanie

Kolejny raz w przeciągu niespełna miesiąca przypada mi w udziale przekazanie tragicznej informacji o śmierci pracownika naszej szkoły. W dniu wczorajszym zmarł pan Krzysztof Jojczyk. Pan Krzysztof pozostanie w naszej pamięci jako osoba bardzo sumienna, zaangażowana, zawsze chętna do pomocy. Należał do tych ludzi, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają potrzeby drugiej osoby. Informacja o jego śmierci dla wszystkich, którzy go znali była olbrzymim ciosem.

Ostatnie pożegnanie Pana Krzyśka nastąpi w dniu 9 czerwca w Kościele Parafialnym w Trzetrzewinie. Różaniec za zmarłego o godzinie 15.00, msza święta o godzinie 15.30. W imieniu dyrekcji i całej społeczności szkolnej składam rodzinie szczere kondolencje płynące z głębi serca.

Krzysztof Groń

Dyrektor Szkoły


gabriela gargula laureatką konkursu historycznego

Uczennica klasy VIIIa Gabriela Gargula uzyskała tytuł Laureata w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy. Gratulujemy sukcesu!

M.I.

ratujemy i uczymy ratować

Uczniowie naszej szkoły z klas 1- 3 podobnie jak w zeszłym roku, przystąpiły do realizacji zajęć, które są kontynuacją programu edukacyjnego: Ratujemy i uczymy ratować🆘 Ich celem jest praktyczna nauka elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy ⛑️🤕 oraz kształtowanie w dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy💁 Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem - zarówno część teoretyczna ( ogólne zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie) a także praktyczna( ćwiczenie na fantomach poszczególnych czynności ratujących życie).

D.K./D.S.

GALERIA

XV Międzynarodowy Przegląd Plastyczny "Ogród piękna, dobra i radości Wiosenne Odrodzenie"

Uczennica klasy 7d - Alicja Jurkowska - zajęła II miejsce w XV Międzynarodowym Przeglądzie Plastycznym "Ogród piękna, dobra i radości Wiosenne Odrodzenie".

B.S.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,689,094 unikalnych wizyt