RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

Yammer

KLUB WOLONTARIATU

ODBLASKOWA SZKOŁA

Adoptowana rodzina

SKO

OSPR

SPINKA

Uczniowie klasy 1a i 1c z wizytą w Krynicy - Zdroju

17 października ( w czwartek) uczniowie klasy 1a i 1c wyruszyli autokarem na wycieczkę do Krynicy - Zdroju – przepięknego i uzdrowiskowego miasteczka. Na miejscu na uczniów czekało mnóstwo ciekawych atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek "Bajka" - magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem miały szansę odkrycia zabawek swoich rodziców i dziadków oraz poznać ich historię. Następnie dzieci przeszły przez krynicki Deptak – ulubione miejsce spacerowiczów. Wzdłuż malowniczego szlaku znajduje się większość najważniejszych krynickich atrakcji, w tym pijalnie wód mineralnych, które dzieci miały możliwość zwiedzić. Największym zainteresowaniem cieszył się wyjazd srebrnym wagonikiem na szczyt Góry Parkowej, skąd można zobaczyć cudowną panoramę miasta.  Tam dzieci urządziły sobie piknik z grami i wspólnymi zabawami. Piękna pogada sprzyjała dzieciom cały dzień. Z pewnością chętnie będą powracały myślami do tego malowniczego miejsca.

D.K. D.R.

GALERIA

bliżej nieba

W dniu 24.09.2019r. uczniowie klasy Ic pod opieką wych. D. Rolki odwiedzili obserwatorium astronomiczne ASTRO  CENTRUM  CHEŁMIEC. Spacerując po nowoczesnym obiekcie uczniowie zapoznali się z zasadami działania teleskopów oraz uczestniczyli w obserwacji ciekawych zjawisk astronomicznych. W sali multimedialnej uczniowie brali udział w warsztatach na temat planet Układu Słonecznego oraz rakiet, na podstawie modelu rakiety zbudowanej z klocków LEGO. Wiele radości dostarczyło im wykonanie rakiet z rurek do napojów, papierowych trójkątów i srebrnej folii. Dużą atrakcją dla uczniów był również rozsuwany dach obserwatorium  oraz 4 tonowa kula ziemska usytuowana nieopodal budynku ASTRO CENTRUM.     Za aktywny udział w warsztatach i wzorowe zachowanie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy KOSMONAUTY oraz białe baloniki.

D.R.

„Z pasją o niepełnosprawności!”

Nauczyciele uczący w oddziałach specjalnych Szkoły Podstawowej w Chełmcu, wraz ze swoimi wychowankami oraz ich rodzicami wzięli udział w  kolejnej edycji konferencji „Nauczyciel z pasją”, organizowanej corocznie, przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu. Spotkania mają na celu ukazanie talentów, pasji zawodowych i pozazawodowych nauczycieli, promowanie dobrych praktyk pedagogicznych oraz wymianę doświadczeń na polu edukacyjnym. W tegorocznej edycji zwracano szczególną uwagę na pedagogów specjalnych i  ich wychowanków, chcąc ukazać zaangażowanie, trud, ale i piękno zawodu pedagoga specjalnego. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika, w Chełmcu jako jedyna na terenie gminy Chełmiec, wzięła udział w tej konferencji. Przygotowana przez nauczycieli prezentacja pokazała  początki tworzenia oddziałów specjalnych w chełmieckiej placówce oraz rozwój kolejnych oddziałów, począwszy od 2012 roku. Przedstawione zostały dodatkowe zajęcia, które obecnie proponuje szkoła dla dzieci i młodzieży, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Należą do nich: dogoterapia, hipoterapia, muzykoterapia, alpakoterapia, ścianka wspinaczkowa, zajęcia na basenie. Została zaprezentowana wieloletnia współpraca z Fundacją Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, świetlicą środowiskową w Małej Wsi , kinem Sokół w Nowym Sączu (organizacja kina sensorycznego), a także właścicielami obiektów Nibylandia w Brzeznej i Jump Mania- Park Trampolin w Nowym Sączu. Wspomniano również o zajęciach rozwijających zainteresowania dzieci:  warsztatach kulinarnych, zajęciach plastyczno- techniczne, kółku tanecznym. Ciekawym punktem programu konferencji była przygotowana przez uczniów inscenizacja wiersza Juliana Tuwima, pod tytułem „Murzynek Bambo”. Podsumowaniem spotkania była projekcja krótkiego reportażu filmowego, który ukazywał prace  nauczyciela pracującego w klasach specjalnych, w szkole ogólnodostępnej. Występ uczniów oraz prezentację przygotowały: Dagmara Salamon, Beata Poręba, Marta Twardowska, Ewa Greloch  oraz Joanna Neznal i Grażyna Smaga. W imieniu nauczycieli serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczniów szkoły, którą można zobaczyć w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Zapraszamy!

D.S.

GALERIA

sport to zdrowie

Uczniowie naszej szkoły uwielbiają zajęcia z wychowania fizycznego. W miarę możliwości są one urozmaicane. Odbywają się w salach gimnastycznych, na orliku, w terenie jak również i na basenie. Korzyści z uprawiania sportu są ogromne - ruch: wzmacnia ciało, hartuje, uczy wytrwałości i pokory, sprawia przyjemność, wycisza, zamienia walkę w zdrową rywalizację, dodaje pewności siebie, umacnia więzi. Uczniowie klas 1 – 3 miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach karate. Były to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Ta sztuka walki uczy ich cierpliwości i opanowania. Zajęcia wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie i ciekawość. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział.

D.K.

dzień edukacji narodowej

Przypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu, na uroczystym apelu okolicznościowym. Krótki występ artystyczny szkolnego chóru oraz życzenia samorządu uczniowskiego dla wszystkich pracowników szkoły były miłym akcentem spotkania. Dyrektor szkoły, pan Krzysztof Groń, życzył nauczycielom sukcesów w pracy i zadowolenia z wychowania kolejnych pokoleń młodych Polaków.

M.K.

GALERIA

Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej

Uroczystość pasowania dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu, odbyła się 14 października 2019 roku. Ślubowanie przypadło w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wspólnie uczestniczyli w jednej z najważniejszych szkolnych ceremonii. Pan Dyrektor Krzysztof Groń, w swoim przemówieniu podkreślił, że w ciągu najbliższych ośmiu lat, dzieci będą doświadczać w szkole „wszystkiego, co w życiu najważniejsze”. Zwrócił się także do rodziców, życząc im, aby spełniły się ich oczekiwania związane z edukacją pociech. W uroczystości uczestniczyło 70 uczniów z klas pierwszych. Dzieci uczą się w trzech oddziałach oraz klasie specjalnej.  Wychowawcami pierwszaków w tym roku szkolnym zostały panie: Dominika Kociołek, Małgorzata Kuźma,  Danuta Rolka oraz pani Marzena Leśniak.

M.K.

GALERIA

„XXVII BIEG LEGIONISTY” - MARCINKOWICE 2019 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu informuje, że Bieg Legionisty w tym roku odbędzie się w dniu  25 października 2019r. Zapisy trwają do 18 października 2019r.

Szczegóły dotyczące biegu w regulaminie .

Regulamin - pobierz

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,511,481 unikalnych wizyt