Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

NPRC 2.0

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

Lekcja historii z p. Arturem Franczakiem

W dniu 21.09. uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu z Panem Arturem Franczakiem - pracownikiem Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu. Nasz prelegent to historyk, absolwent studiów podyplomowych:  „Totalitaryzm, Nazizm, Holokaust” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie,  współautor licznych artykułów z dziejów Zagłady sądeckich Żydów, współtwórca licznych konferencji edukacyjnych, naukowych. Jest też wiceprezesem Stowarzyszenia "Sądecki Sztetl". Ta szczególna lekcja historii przygotowała nas do wycieczki do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Choć rozmawialiśmy o niezwykle trudnych i poważnych rzeczach, wszyscy słuchali naszego gościa z ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy!

E.D.

GALERIA

Ogólnopolski Konkurs „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi"

Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Celem konkursu jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym. Pokazanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością  tj. tolerancji, życzliwości, pomocy, akceptacji a przede wszystkim wiary w to, że wszyscy mają takie same prawa. Koordynatorzy konkursu: Ewa Greloch, Aldona Miłek, Dariusz Bobrowski.

zajęcia sensoryczno plastyczne

Uczniowie oddziałów specjalnych 8d, 8e i 7c uczestniczyli w zabawie plastyczno- sensorycznej, czyli malowaniu na folii stretch. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozszerzali swój potencjał twórczy oraz rozwijali kreatywność co zaowocowało pięknym wytworem artystycznym. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmiku  z tego wydarzenia. 

E.G., A.M., E.B., D.B.

FILM - POBIERZ

międzynarodowy dzień kropki

15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych  obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne krajobrazy, a z kolorowych farb wyczarowaliśmy kropkowe prace.To był wspaniały i wartościowy dzień!

D.K/M.O/K.L/I.Ś.

 

GALERIA

Finał Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego

Finał Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego: „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny”. W Powiatowej i Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu 14 września 2022r. odbył się Finał oraz wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny” organizowanym pod honorowym patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Z radością chcieliśmy oznajmić, iż w finale części literackiej konkursu znalazły się trzy uczennice naszej szkoły. Gratulacje!!!  Jury w składzie: Monika Jackowicz-Nowak, Marzec Jadwiga, Anna Czerwińska-Rydel – wyłoniło zwycięzców.
Wyniki konkursu literackiego:

  • I miejsce – Hanna Cetnarowska – Chełmiec
  • II miejsce – Wiktoria Ignarska – Chełmiec / Karolina Bołoz – Łomnica Zdrój
  • III miejsce – Amelia Obrzud – Chełmiec / Paweł Lorek – Przysietnica

komunikat dyrekcji

Lista uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi przyjętych

do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

 

 

pobierz

Projekt edukacyjny "Każdy inny – wszyscy równi"

Nasza szkoła bierze udział w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”, który ma na celu: uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Koordynatorzy projektu to: Marta Woźniak, Agnieszka Szczecina, Joanna Ziemianek.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,848,696 unikalnych wizyt