Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Yammer

Adoptowana rodzina

SPINKA

Ewaluacja2020

komunikat dyrekcji

Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ograniczono m.in. funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:

1) przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego;

2) szkół podstawowych, w tym oddziałów przedszkolnych w tych szkołach.

 

Dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej na wniosek uprawnionych - zgodnie z rozporządzeniem - rodziców dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych oraz klas I–III szkoły podstawowej ma obowiązek zorganizować zajęcia w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, do której uczęszczają te dzieci, a dla dzieci klas I-III zajęcia opiekuńcze. Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły. Wnioski proszę przesyłać na adres: spchszkola@poczta.onet.pl

 

WNIOSEK - pobierz

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie społecznej świadomości i propagowanie wiedzy na temat autyzmu i niepełnosprawności. Dzień Autyzmu został ustanowiony w 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Tego dnia organizowana jest akcja Zaświeć się na niebiesko (Light it up blue) zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. Polega na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

M.T. /A.S.

 

GALERIA

Życzenia wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne, choć w tak trudnym czasie, przyniosły spokój, radość i szczęście oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha i wytrwałości. Życzymy, aby Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełniło Was pokojem i wiarą, dało dużo zdrowia, siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliło z ufnością patrzeć w przyszłość. Wesołego Alleluja

Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi

im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu

Lena Macheta w finale mistrzostw świata Dance World Cup 2021

27 marca odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata - Dance World Cup 2021 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W Krajowych Eliminacjach wzięło udział ponad 270 zespołów z całej Polski. Mimo ogromnej konkurencji  uczennica naszej Szkoły z klasy IIIc Lena Macheta zajęła wraz ze swoją koleżanką II miejsce. Dziewczynki zatańczyły taniec zatytułowany ,,Taniec wisienek". Światowy finał konkursu odbędzie się jeszcze w tym roku w Hiszpanii lub Wielkiej Brytanii. Lenka uczy się tańca w Studiu Artystycznym ,,ETIUDA" pod kierownictwem swojej mamy Patrycji Machety. Cała klasa wraz z wychowawczynią jest bardzo dumna z Lenki. Życzymy powodzenia w finale.
G.K.

wielkanocna paczka dobra

Święta to magiczny czas, pełen miłości, radości, a także nadziei. Stowarzyszenie Sursum Corda zostało powołane z myślą o osobach potrzebujących. Naszym celem jest wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej. W okresie przedświątecznym pragniemy wesprzeć pomocą naszych podopiecznych programu „Na Ratunek”. Akcja Paczka Dobra ma na celu przygotowanie 20-stu paczek żywnościowo-chemicznych dla rodzin naszych podopiecznych. Kilka z nich znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Dla nich każda zaoszczędzona złotówka to dodatkowa rehabilitacja, zakup leków czy środków medycznych, które również stanowią często znaczny odsetek budżetu domowego.
Zapraszamy Cię do naszej akcji Paczka Dobra. Spełnij realną potrzebę! Wystarczy, że wybierzesz jednego z naszych podopiecznych i zdecydujesz komu chcesz pomóc. Nasi pomocnicy-wolontariusze zajmą się resztą: zakupią, zapakują i przekażą paczkę Podopiecznym. Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w charytatywnej akcji  - Wielkanocna Paczka Dobra. Szczegóły akcji znajdują się na stronie szkolnego Klubu Wolontariatu https://www.facebook.com/klubwolontariatuzswchelmcu Szkolny Klub Wolontariatu

komunikat dyrekcji dot. przyjęć dzieci na rok szkolny 2021/2022

Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych - pobierz

 

Oświadczenie woli potwierdzenia przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego - pobierz

 

Lista dzieci przyjętych do klas pierwszych - pobierz

 

Oświadczenie woli potwierdzenia przyjęcia dziecka do szkoły - pobierz

Rzecznik Praw Dziecka w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu

 

W  Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w zeszłym roku został przeprowadzony konkurs plastyczny ogłoszony przez Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka. W  zmaganiach udział wzięło  ponad 3000 dzieci z całej Polski, w tym uczniowie oddziałów specjalnych. Przed przystąpieniem do wykonania prac plastycznych nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chełmcu przeprowadzili ze swoimi wychowankami zajęcia na temat praw dziecka, wykorzystując metody pracy dostosowane do umiejętności i możliwości poznawczych uczniów. W kategorii "Szkoły Specjalne" uczniowie chełmieckiego "Kopernika" zajęli najwyższe lokaty.
Zwycięzcą został David Kotlarz, uczeń klasy IV. Wyróżnienie I stopnia otrzymał Kacper Ziemnik, uczeń klasy III. Wyróżnienie II stopnia otrzymał Kamil Ogórek, uczeń klasy VII.

J.J.C.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,667,490 unikalnych wizyt