Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Facebook

NPRC 2.0

Platforma Office 365

mLegitymacja

RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

KLUB WOLONTARIATU

Adoptowana rodzina

Warsztaty kulinarne „Robimy pizzę”

Uczniowie klas 8d i 8e specjalnej mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach kulinarnych „Robimy pizzę”, zorganizowanych w  Restauracji „Zachcianka”, w Chełmcu. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Pani Doroty Jurek, która jest właścicielem lokalu. Warsztaty przeprowadził szef kuchni, Pan Jan Buczek, który na wstępie przedstawił krótką historię związaną z powstaniem pizzy oraz jakie składniki potrzebne są do zrobienia tej potrawy. Każdy uczeń otrzymał fartuszek, wspaniałą czapkę kucharską i tak wyposażony zajął swoje stanowisko pracy. Wszyscy z zapałem przygotowywali swoje dania. Najpierw wyrabiali ciasto, następnie każdy według swojego uznania nakładał składniki. Tak przygotowane pizze trafiły do pieca, następnie na stół. Każdy z uczestników rozsmakował się w przyrządzonej przez siebie potrawie. Warsztaty były dla naszych podopiecznych wspaniałym doświadczeniem i przyniosły wiele radości. Na zakończenie każdy otrzymał Voucher na słodki deser. Dziękujemy.

E.G. D.B.

GALERIA

Projekt: Od pieszego do zmotoryzowanego

W dniu 23 stycznia 2023r. klasy 7 i 8 wzięły udział w projekcie Od pieszego do zmotoryzowanego, którego głównym założeniem było uwrażliwienie młodzieży w obszarze dbałości o swoje bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowania i decyzje w tym zakresie. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia i utrwalenia swojej wiedzy w temacie zasad obowiązujących uczestników ruchu drogowego, które obowiązują również pieszych i kierujących jednośladami. Prelegent szczególny nacisk położył na uświadomienie młodym ludziom, jak istotną rolę dla ich zdrowia i życia odgrywa zadbanie o to, by być widocznym bez względu na porę dnia czy roku. Przeprowadzone warsztaty stanowiły pewnego rodzaju przygotowanie młodych ludzi do zbliżających się ferii zimowych, aby tym samym mogli je bezpiecznie  spędzić i w dobrym zdrowiu wrócić w progi szkoły. Realizator projektu: Fundacja Bezpiecznie do Celu.

A.I.

X Jubileuszowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”

WYRÓŻNIENIE dla Julki i Kuby  w X Jubileuszowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 5 - Specjalnych w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie VIRTUS.
GRATULUJEMY NASZYM PODOPIECZNYM.

M.U. A.P.


Wesołych Świąt

Konkurs na Matematyczną Bombkę lub Ozdobę Choinkową rozstrzygnięty!

Konkurs na Matematyczną Bombkę lub Ozdobę Choinkową rozstrzygnięty! Bombki w kształcie kul, sześcianów, prostopadłościanów, ostrosłupów a nawet dwudziestościanu! Choinki w kształcie trójkąta lub stożka. Ozdoby zdobione cyframi, wzorami i figurami. Kreatywność uczniów nie zna granic. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i oryginalne i wykonane z wielką starannością.

W kategorii klas 4-5 uczniowie zdobyli następujące miejsca:

  1. Paweł Leśniak - klasa 5a
  2. Bartosz Polakiewicz - klasa 4a
  3. Maksymilian Cygal  - klasa 5a

W kategorii klas 6-8 uczniowie zdobyli następujące miejsca:

  1. Wiktor Malec - klasa 8b
  2.  Magdalena Polakiewicz - klasa 7b
  3. Gabriela Sułkowska - klasa 6a

Wyróżnienia:

Julia Jacak – kl. 4a

Adrian Bobrowski – kl. 4b

Eryk Bobrowski – kl. 4b

Michał Jankowski – kl. 4b

Vladyslav  Soletskyi – kl. 4b

Julia Jacak – kl. 4a

Wiktor Sułkowski – kl. 4c

Oliwia Jurczak – kl. 4c

Lena Orzeł – kl. 5a

Mateusz Rodak – kl. 5a

Iwo Sokołowski – kl. 5b

Antoni Kwiatkowski – kl. 5b

Natalia Bulanda – kl. 6a

Andżelika Litwińska – kl. 6b

Piotr Bańkowski – kl. 6c

Agata Cebula – kl. 6c

Paulina Fiut – kl. 6c

Ignacy Kwiatkowski – kl. 7a

Mikołaj Kurlej – kl. 8b

Nagrody i dyplomy zostaną rozdane po przewie świątecznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom wysokiej jakości oraz oryginalności ich prac.

A.L.

bożonarodzeniowy konkurs plastyczny - wyniki

Wyniki bożonarodzeniowego konkursu plastycznego

 

Pobierz

XXVIII edycja Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego

15 grudnia w naszej szkole odbył się etap wojewódzki XXVIII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Głównym organizatorem konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty, działający z właściwymi Kuratorami Oświaty i wieloma innymi podmiotami. Patronują konkursowi między innymi Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz ministerstwo Obrony Narodowej. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego. Test składał się z 16 zadań, które badały wiedzę uczestników w bardzo zróżnicowany sposób – tekstami źródłowymi były zarówno pieśni, mapy jak i teksty archiwalne i fotografie. Do konkursowych zmagań przystąpiło 51 młodych pasjonatów i pasjonatek historii z klas od 4 do 8. Wszystkich przywitała Pani wizytator Teresa Szczurowska – koordynator wojewódzki konkursu, wójt Gminy Chełmiec - Bernard Stawiarski oraz dyrektor szkoły – Krzysztof Groń. Wszyscy życzyli uczestnikom szczęścia i przysłowiowego „połamania piór”. Wszyscy byli też zgodni co do tego, że udział w konkursie jest świadectwem ogromnej wiedzy i pasji tych młodych ludzi, ale też piękną formą patriotyzmu. Najlepszych uczniów czeka kolejny etap, który odbędzie się  w Krakowie.

E.D.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,877,089 unikalnych wizyt