RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:30 - 13:15
13:20 - 14:05
14:10 - 14:55
15:00 - 15:45
15:50 - 16:35
16:40 - 17:25
17:30 - 18:15

Yammer

Szkoła Pamięta

ODBLASKOWA SZKOŁA

Adoptowana rodzina

SKO

OSPR

SPINKA

tramp 2020

Już po raz dwudziesty siódmy dnia 19.02.2020r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu odbył się Gminny Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Tramp 2020”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska „Turyści”, działająca przy tejże szkole wraz z drużynową hm. Beatą Smoroń, p. Anitą Olesiak i p. Janiną Mróz. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło „Uśmiechnij się i jaśniej spojrzyj w świat, zaśpiewaj pieśń o szczęściu młodych lat”. Przegląd rozpoczął piękny taniec dzieci z klas specjalnych. Natomiast w części konkursowej wystąpiło 10 zespołów muzycznych ze szkół podstawowych Gminy Chełmiec: z Librantowej, Januszowej, Paszyna, Piątkowej, Wielogłów, Niskowej i Chełmca. Gościnnie wzięli udział także harcerze z Królowej Górnej. Łącznie 120 uczestników pod opieką swoich nauczycieli prezentowało przygotowane aranżacje wybranych piosenek. Zmagania młodych artystów obserwowali zaproszeni goście: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu mgr Krzysztof Groń, Komendantka Hufca ZHP Nowy Sącz hm. Justyna Blukacz, dh. hm. Halina Śliżewska-Ściórka, hm. Stanisław Mrzygłód, hm. Janina Bochenek, hm. Stanisław Gniady, przewodniczący Komisji Oświaty pan Andrzej Tyrkiel, pan Marian Jurczak, pani Urszula Baziak i pani Magdalena Ubieżajów.

M.K.

GALERIA

rekrutacja 2020/2021

Dyrekcja  Szkoły  Podstawowej  z  Oddziałami Specjalnymi  im. Mikołaja Kopernika w  Chełmcu informuje, że rozpoczyna rekrutację - zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych (4,5,6 letnich), uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej oraz uczniów do klas czwartych: ogólnej i sportowej o profilu pływanie.

 

Szczegóły powyżej w zakładce „Rekrutacja 2020/2021” oraz w sekretariacie szkoły – tel. 018 4430862

z wizytą w szkolnej bibliotece

We wtorek 18 lutego klasa 0c udała się na wycieczkę do szkolnej biblioteki. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pracuje biblioteka i co możemy tam robić. Tematem przewodnim były bajki, baśnie i legendy. Pani Małgorzata bardzo ciepło nas przyjęła i przybliżyła legendę o powstaniu Warszawy, a także pokazała kącik z książkami dla najmłodszych czytelników. Towarzyszyły nam ogromne emocje bo oprócz funkcjonowania biblioteki mieliśmy okazję spotkać naszych najstarszych kolegów na szkolnych korytarzach w drugim skrzydle szkoły i zobaczyc gdzie urzęduje Pan Dyrektor. To było dla nas bardzo interesujące wyjście.

A.L.

GALERIA

rekrutacja do klasy sportowej o profilu pływanie

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej ogłasza rekrutację do

klasy IV sportowej o profilu PŁYWANIE

na rok szkolny 2020/2021

 

Informacje w sekretariacie szkoły

oraz

pod numerem telefonu 018 4430862 lub 018 4431966

 

bal karnawałowy

13 lutego 2020 roku, odbył się bal karnawałowy  dla wszystkich uczniów z klas nauczania wczesnoszkolnego i klas specjalnych.  Zabawę poprowadzili animatorzy ze Stowarzyszenia Sursum Corda. Program imprezy był bardzo urozmaicony. Odbyły się gry i zabawy z  chustami Klanza oraz zabawy integracyjno – zespołowe. Dzieci chętnie tańczyły przy muzyce znanych i lubianych zespołów. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej oryginalny strój karnawałowy. Na zakończenie każdy z uczestników dostał balonowe zwierzątko. W zabawie uczestniczyli wolontariusze z klas siódmych i ósmych naszej szkoły, którzy pomagali przy organizacji imprezy. Obecni byli wychowawcy klas oraz rodzice uczniów. Pani Marzena Kropiwnicka, koordynator balu, dziękuje za pomoc przy jego organizacji i stwierdza, że „zabawa była kolorowa, wesoła  i pełna pozytywnych emocji”.

M.K.

GALERIA

dzień babci i dziadka

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, ale są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci, to właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. 24 stycznia 2020r. w pięknie udekorowanej sali, uczniowie kl. Ic serdecznie powitali swoje babcie i swoich dziadków. W trakcie uroczystości goście mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oprócz wierszy i piosenek  mali artyści przedstawili 3 scenki kabaretowe: Dziadzio Feliks i babcia Gienia, Leniwy wnuczek oraz Babuszki. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie tej pełnej wzruszeń i ciepłych słów uroczystości dzieci odśpiewały „100lat”. Po występie dzieci obdarowały kochanych gości życzeniami, całusami i prezentami, a rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek (serdeczne podziękowania dla p. Małgorzaty Turskiej i p. Doroty Nowak). Gościem honorowym uroczystości była pani Dyrektor Ewa Szewczyk, która wszystkim gościom złożyła  piękne życzenia, a występ uczniów doceniła życzliwymi słowami. To był dzień pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

D.R.

GALERIA

jak radzić sobie z emocjami

14 lutego w oddziale przedszkolnym 0c odbyły się zajęcia, dotyczące radzenia sobie z emocjami. W tym dniu w naszej klasie gościły panie z Poradni nowosądeckiej, które pomogły nam nazwać emocje i opowiedziały w jaki sposób sobie z nimi radzić. Zajęcia były bardzo interesujące. Były zabawy ruchowe, plastyczne, pogadanka, prezentacja obrazkowa i inne ciekawe metody nauczania. Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze. Dzieci chętnie włączały się do zaproponowanych zabaw. Dowiedziały się jakie nam codziennie towarzyszą emocje i jak sobie z nimi radzić.

A.L.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,550,350 unikalnych wizyt