RODO

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Yammer

KLUB WOLONTARIATU

ODBLASKOWA SZKOŁA

Adoptowana rodzina

SKO

OSPR

SPINKA

Laureatki konkursu „Zwierzaki – Cudaki”

11 lutego 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Piątkowej, odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno – Literackiego, pod tytułem „Zwierzaki – Cudaki”. W spotkaniu udział wzięły uczennice z klasy 3a szkoły podstawowej, które zdobyły nagrody: I miejsce – Magdalena Polakiewicz, II miejsce Gabriela Wilk. Dziewczynki przygotowała do udziału w konkursie pani Janina Mróz.

GALERIA

                                                                                                           

II międzypowiatowy konkurs plastyczny dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 

Informacja o konkursie - pobierz

Regulamin konkursu - pobierz

dzień otwarty przedszkolaka i pierwszaka

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty Przedszkolaka i Pierwszaka, który odbędzie się w dniu 27 luty (środa), w godzinach 1000 - 1200 w sali nr 50 szkoły podstawowej. Miłym gościom i zapewnie przyszłym wychowankom naszej placówki dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentują swoje umiejętności artystyczne. Zaproszą do wspólnej zabawy. Wychowawcy opowiedzą rodzicom jak funkcjonuje nasza szkoła, jaką ma ofertę edukacyjną, oprowadzą po obiekcie.

podsumowanie I edycji projektu " Małopolski e-Senior" w chełmcu

W dniu 02.02.2019 roku grupa 20 seniorów z Chełmca, którzy ukończyli 65 lat otrzymała na własność tablety na których pracowali i poznawali tajniki korzystania z komputera i Internetu, a wszystko to w ramach Projektu „Małopolski e-Senior”. To kolejna  grupa seniorów z terenu Gminy Chełmiec, która zakończyła szkolenia "Małopolski e-Senior". Wcześniej szkolenia ukończyli seniorzy z Małej Wsi i Librantowej. W uroczystym wręczeniu zaświadczeń uczestniczył Dyrektor Szkoły Krzysztof Groń, przedstawiciel Instytutu Myśli Innowacyjnej - pomysłodawcy projektu p. Bartłomiej Perkosz oraz trenerzy p. Stanisława Fałowska oraz p. Maciej Lach. W ramach szkolenia seniorzy zaznajomili się z tematyką: obsługi tabletu i Internetu ( poczta elektroniczna, facebook, skype, e-usługi, ePUAP). Na ostatnich zajęciach uczestnicy otrzymali tablety oraz zaświadczenie ukończenia kursu. W ramach zajęć nastąpiła integracja międzypokoleniowa, która  połączyła seniorów i uczennice naszej szkoły. Wolontariuszki: Aleksandra Dobosz, Izabela Bogdanowicz, Weronika Baran z klasy 8a pomagały w pierwszych krokach pracy z tabletem. Wielkie podziękowania dla Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego i Pana Dyrektora Krzysztofa Gronia za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia w budynku Szkoły Podstawowej w Chełmcu.

M.L.

GALERIA

dbi 2019

W dniu 5 lutego w SP w Chełmcu  odbyły się prelekcje dla dzieci z klas czwartych i piątychpod hasłem „Zagrożenia w sieci” oraz klas szóstychi siódmych z zakresu odpowiedzialności prawnej – „Nastolatki, a prawo”. Zajęcia przeprowadziła funkcjonariuszka KMP w Nowym Sączu i zarazem koordynatorka Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa Pani Barbara Leśniak. W trakcie wykładu poruszono m.in. zagadnienia związane z: prywatnością, niebezpiecznymi kontaktami, cyberprzemocą, treściami nielegalnymi i szkodliwymi, skaltingiem – czyli uporczywym i powtarzającym się nękaniem, oraz, prawami i obowiązkami internauty. Poinformowano również dzieci jak postępować w przypadku, gdyby były świadkami przestępczości w Internecie lub gdyby same tego doświadczyły. Podsumowaniem działań jest konkurs pod hasłem „Zagrożenia w sieci” – forma listu do kolegi. Wszystkich zainteresowanych prosimy o napisanie, jakich wskazówek udzieliliby swojemu młodszemu koledze, który posiada sprzęt z dostępem do Internetu. Prace można oddać nauczycielom informatyki. Nagrody przekazała  Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

M.O.

W dniu 5 lutego w SP w Chełmcu odbyły się prelekcje dla dzieci z klas czwartych i piątychpod hasłem „Zagrożenia w sieci” oraz klas szóstychi siódmych z zakresu odpowiedzialności prawnej – „Nastolatki, a prawo”. Zajęcia przeprowadziła funkcjonariuszka KMP w Nowym Sączu i zarazem koordynatorka Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa Pani Barbara Leśniak.

W trakcie wykładu poruszono m.in. zagadnienia związane z:

  • prywatnością;

  • niebezpiecznymi kontaktami;

  • cyberprzemocą;

  • treściami nielegalnymi i szkodliwymi;

  • skaltingiem – czyli uporczywym i powtarzającym się nękaniem, oraz;

  • prawami i obowiązkami internauty.

Poinformowano również dzieci jak postępować w przypadku, gdyby były świadkami przestępczości w Internecie lub gdyby same tego doświadczyły.

Podsumowaniem działań jest konkurs pod hasłem „Zagrożenia w sieci” – forma listu do kolegi. Wszystkich zainteresowanych prosimy o napisanie, jakich wskazówek udzieliliby swojemu młodszemu koledze, który posiada sprzęt z dostępem do Internetu. Prace można oddać nauczycielom informatyki. Nagrody przekazała Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

komunikat dyrekcji - rekrutacja 2019/2020

Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu informuje, że rozpoczyna rekrutację - zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych, uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej oraz uczniów do klas czwartych: sportowej i językowej. Szczegóły w zakładce „Rekrutacja 2019/2020” oraz w sekretariacie szkoły.Bezpłatne zajęcia integracyjne!

12 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, w ramach bezpłatnych zajęć organizowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. W zajęciach uczestniczyło około 20 dzieci,  w wieku od 3 do 7 lat.  Podczas spotkania rodzice mieli możliwość indywidualnego porozmawiania z nauczycielami różnej specjalizacji, chętnie dzielili się swoimi problemami i nadziejami związanymi z planowanymi warsztatami. Dzieci wzięły udział w zajęciach z muzykoterapii prowadzonych przez panią Anitę Długosz oraz bawiły się pod opieką nauczycieli i rodziców. Ponieważ nie wszystkim zainteresowanym udało się dotrzeć do Bajkolandu, na zgłoszenie czekamy do 20 stycznia. W sprawie zajęć kontaktować można się z panią Dagmarą Salamon, tel. 662 292 538.

D.S.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.11
1,455,030 unikalnych wizyt